Rozpędzone Podlasie wygrywa na wyjeździe

Siedlce Pon. 14.08.2023 09:25:54
14
sie 2023

Podopieczni Artura Renkowskiego w 2 kolejce gier pojechali do Sieniawy na mecz z Sokołem. Dla gospodarzy był to pierwszy mecz sezonu, więc nie wiadomo było czego się spodziewać.

Od samego początku meczu było widać, że Podlasie jest w formie i dla gospodarzy będzie to ciężkie spotkanie. Aczkolwiek w pierwszej części gry padła tylko jedna bramka. W 24. minucie zdobył ją Maciej Kurowski, który po wrzutce z głębi znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i spokojnie posłał piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą rezultat mógł podwyższyć Mateusz Wyjadłowski, ale zmarnował doskonałą okazję.

Po zmianie stron, goście jeszcze mocniej przycisnęli, aby nie zostawiać nic przypadkowi w tym meczu. W 62. minucie po stałym fragmencie gry z 20 metrów do siatki trafił Krzysztof Salak. A w końcówce zwycięstwo przypieczętował Damian Lepiarz i Podlasie pewnie pokonuje na wyjeździe Sokoła Sieniawę. Warto zaznaczyć, że jak na razie bialska drużyna jest jedyną, którą nie straciła bramki w lidze.

Po dwóch wyjazdowych meczach w 3.kolejce, Podlasie wreszcie zagra u siebie w derbowym starciu z Orlętami Radzyń Podlaski początek spotkania w sobotę 19 sierpnia o 19:57.