Rozczarowanie w Siedlcach

Siedlce Niedz. 19.05.2024 19:16:04
19
maj 2024

W sobotę, 18 maja Pogoń Siedlce stanęła przed ponowną szansą bezpośredniego awansu do I ligi. Rywal był z najwyżej półki. Chojniczanka Chojnice również walczy o awans i ciężko było wskazać faworyta.

Pogoń nerwowo zaczęła spotkanie, było dużo niedokładności, a goście z Chojnic bardzo dobrze się ustawiali i zamykali wolne strefy. Pierwszą dobrą okazję na gola miał Hide Vitalucci, ale uderzał z ostrego kąta i dla bramkarza nie była to trudna piłka. W 22. minucie Wojciech Szumilas wrzucał z rzutu rożnego, piłkę głową stracił Valērijs Šabala po rękach Jakuba Burka, futbolówka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później znów Sabala, tym razem nogą, na 7 metrów od bramki, z podbitej piłki trafił nad poprzeczką.

Odpowiedział Damian Nowak, ale jego strzał z przewrotki był zbyt lekki. W 39. minucie Sebastian Szczytniewski zza pola karnego pięknie uderzył i piłka trafiła w samo okienko bramki. Jeszcze przed przerwą w zamieszaniu w polu karnym Vitalucci zdobył gola na 2:0. Sytuacja Pogoni mocno się skomplikowała, dodatkowo w grze biało-niebieskich nie było argumentów, aby powalczyć.

Po zmianie stron gospodarze z większym zaangażowaniem wzięli się za odrabianie strat. W 53. minucie Lukáš Hrnčiar wrzucił z lewej strony w pole karne, a tam głową gola kontaktowego zdobył Cezary Demianiuk. I tak jak to miało miejsce w meczu z GKS Jastrzębie, od razu po zdobyciu gola, Pogoń od razu traci. Kacper Korczyc otrzymał podanie w poprzek pola karnego i znów dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Pogoń nie odpuszczała i w 79. minucie Cezary Demianiuk przed polem karnym obrócił się z rywalem na plecach i uderzył mocno przy słupku, zdobywając dublet. Chwilę później pod drugą bramką Cezary Bujalski wybił piłkę, zapobiegając pewnej stracie gola. W 90. minucie wydarzył się scenariusz niczym z filmu. Marcin Kozina sfaulował w polu karnym jednego z polonistów. Sędzia wskazał na rzut karny, do którego podszedł wychowanek Cezary Demianiuk z szansą na hat-tricka. A jakże ważnym momencie Damian Primel obronił jego uderzenie. W doliczonym czasie gry mieliśmy dużo szarpanej i nieczystej gry i ostatecznie Pogoń przegrała 2:3. Wciąż kwestia awansu jest w nogach pogonistów.

W ostatniej kolejce Pogoń pojedzie do Puław na mecz z Wisłą. Ten mecz zaplanowano na sobotę 25 maja o 14:00.

II liga
33.kolejka

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 2:3 (0:2)

Bramki: Cezary Demianiuk 53, 79 – Sebastian Szczytniewski 39, Hide Vitalucci 44, Kacper Korczyc 54

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł (46, 3. Robert Majewski) – 18. Piotr Pyrdoł (67, 20. Cezary Bujalski), 43. Lukáš Hrnčiar (78, 11. Mateusz Majewski), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 10. Krystian Miś (85, 21. Titas Milašius) – 9. Damian Nowak, 56. Cezary Demianiuk

Chojniczanka: 29. Damian Primel – 54. Grzegorz Szymusik, 8. Tomasz Boczek, 14. Andrias Edmundsson, 19. Sebastian Szczytniewski – 91. Kacper Korczyc (70, 77. Antoni Prałat), 34. Damian Nowacki (78, 6. Oskar Paprzycki), 7. Błażej Szczepanek, 10. Wojciech Szumilas (85, 79. Marcin Kozina), 27. Hide Vitalucci (85, 98. Peter Kolesár) – 20. Valērijs Šabala (85, 11. Alef Firmino)