Sport

Rowerowe „miśki” po raz trzeci

Siedlce Pon. 11.05.2026 07:31:21
11
maj 2026

Sportowców jest już komplet, na rekreację można się jeszcze dopisać. Gmina Zbuczyn właśnie zamknęła listę startową rowerowego wyścigu „Jadziem Miśki”. W sobotę 23 maja na dystansie 70 kilometrów będzie się ścigać dwustu kolarzy z całego kraju. Obok wyścigu, w którym będzie się walczyć o sekundy, pojedzie również rodzinny rowerowy rajd na orientację.

Był pomyślany jako czysta zabawa, wiosenny rozruch, okazja do spalenia wyhodowanego przez zimę tłuszczyku. Stąd i filuterna nazwa: „Jadziem, miśki!”. Ale dzięki sprawnej organizacji i rozrywkom towarzyszącym kolarski wyścig dookoła gminy Zbuczyn zaczął przyciągać i tych, którzy na dwóch kółkach ścigają się na serio. – W piątek zamknęliśmy listę startową. Mamy dwustu uczestników. Nie tylko z gminy Zbuczyn i powiatu siedleckiego, ale i z dalszych części Polski: z Warszawy, a nawet Częstochowy – mówi Jarosław Jasiński, odpowiadający za organizację części sportowej.

To już trzecia edycja „Miśków”. Organizatorzy zapewniają, że choć przybywa tam ludzi ścigających się na poważnie: członków zorganizowanych klubów, dysponujących profesjonalnym sprzętem, to wyścig zachowuje otwarty charakter. Mogą w nim jechać nawet amatorzy na rowerach używanych do codziennych dojazdów do pracy, byle tylko zmieścili się w czterogodzinnym limicie.



Ci, którzy nie chcą walczyć o każdą sekundę, mogą pojeździć rekreacyjnie. Jedną z imprez towarzyszących będzie rodzinny rowerowy rajd na orientację. Przygotowujący tę część Jacek Kędzierski zachęca: – Każdy uczestnik dostanie mapę, przy pomocy której będzie musiał znaleźć kilka „eko-punktów”, wykonać tam dodatkowe zadania i wrócić. Da się to zrobić w półtorej godziny, proponujemy więc tę możliwość np. rodzinom zawodników, którzy będą się ścigać w wyścigu głównym. Po zakończeniu całości będą również dodatkowe atrakcje. Nie ograniczymy się tylko do wręczenia medali.

Z organizatorami rozmawiał Adam Białczak

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Pytanie Wt. 12.05.2026 11:16:07

Czy to jest rowerowy rajd przebierańców i koniecznie trzeba jechać w stroju misia ?