Remis z liderem

Siedlce Sob. 27.05.2023 10:32:01
27
maj 2023

W środę, 24 maja podopieczni Artura Renkowskiego udali się na trudny grunt, czyli do Stalowej Woli. Lider tabeli ma skromną przewagę nad drugą drużyną, więc zdobycie trzech punktów było obowiązkiem gospodarzy.

Miejscowa Stal niedawno wskoczyła na pozycję lidera kosztem Wieczystej Kraków. Przez co byli stawiani w roli faworyta. W pierwszej części gry zgodnie z przewidywaniami, to Stal prowadziła grę. Po zmianie stron, w polu karnym Podlasia sfaulowany został Kacper Wydra, a karnego na gola zamienił Jakub Kowalski. Wydawało się, że plan bialczan na ten mecz runął. Natomiast gospodarze zadowoleni tylko jednobramkowym prowadzeniem, cofnęli się do defensywy. Gracze Podlasia zwęszyli okazję i ruszyli do ataku, a w 78. minucie Wiktor Niewiarowski wykorzystał niefrasobliwość w obronie zielono-czarnych i doprowadził do wyrównania. Końcówka spotkania jak na ten wynik była dość spokojna i drużyny podzieliły się punktami.

Następne spotkanie Podlasie rozegra u siebie, w sobotę 27 maja o 17:00 z Lublinianką Lublin.