Sport

Remis w Olsztynie

Siedlce Pon. 07.08.2023 12:10:25
07
sie 2023

W sobotę, 5 sierpnia Pogoń Siedlce w ramach 3. kolejki II ligi rozegrała w Olsztynie spotkanie z miejscowym Stomilem. Pomimo osłabień biało-niebiescy wywieźli cenny punkt z trudnego terenu.

W szeregach Pogoni podczas spotkania zabrakło Damiana Nowaka oraz Piotra Prydoła. Na boisko nie weszli także zawieszeni za kartki Ernest Dzięcioł i Damian Szuprytowski. Mimo tych osłabień jakości w zespole nie brakowało.

Przez pierwszy kwadrans gry, aktywniejsi byli poloniści. W 8. minucie zza pola uderzył Jakub Sinior. Swoją okazję miał również bohater meczu ze Stalą Cezary Demianiuk, lecz bez wymiernego skutku. W 22. minucie główkował na bramkę Kamil Włodyka po wrzutce Lukasa Hrnčiara, ale futbolówka przeleciała obok. Ataki gospodarzy były nieskuteczne i rzadko kończyły się strzałem w kierunku bramki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Stomil mógł wyjść na prowadzenie, jednak strzału Filipa Szabaciuka po rzucie rożnym nikt nie zdołał dobić.

Druga część gry nie obfitowała w wiele sytuacji bramkowych. Po stronie Stomilu bez rezultatu z dystansu uderzał Michał Bezpalec. Siedlczanie z kolei mieli okazję z rzutu wolnego, ale strzał Mateusza Majewskiego świetnie sparował Miłosz Garstkiewicz. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami. Pogoń była stroną konkretniejszą, lecz brakowało dobrej finalizacji. Wynik ten sprawia również, że Pogoń w obecnej kampanii jest niepokonana.

Kolejny mecz Pogoń rozegra w środę o godzinie 16:00 w Siedlcach. Rywalem niebiesko-białych będzie Olimpia Elbląg w ramach rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski.

II liga
3. kolejka
Stomil Olsztyn – Pogoń Siedlce 0:0


Pogoń: Kowynia – Misiak, Lewandowski, R .Majewski, Bujalski, Sinior, Włodyka (73 Burka), Hrnčiar (87 Wicenciak), Miś, M. Majewski (87 Mamis), Demianiuk.

Adrian Artych

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.