Remis w dobrym wykonaniu

Siedlce Pon. 04.09.2023 13:31:17
04
wrz 2023

O spotkaniach remisowych często mówi się, że były nudne. Nie tym razem, bo sobotnie stracie Pogoni z Polonią Bytom było dobrym i obfitującym w wiele emocji, a także kontrowersji spotkaniem, którego wynik pokazuje waleczność obu stron.

Początek spotkania na nowej arenie było pod dyktando gospodarzy, którzy bardzo chcieli się wykazać na inaugurację stadionu w Bytomiu. Już w 2. minucie niepilnowany Dawid Wolny uderzył z linii pola karnego, ale prosto w Jakuba Burka. Chwilę później ponownie uderzał Wolny, tym razem głową, instynktownie i trochę przypadkowo twarzą obronił Burek. 10 minut później ponownie w roli głównej Wolny uderzył w poprzeczkę. W kolejnych minutach to pogoniści zaczęli dochodzić do głosu. W 29. minucie goście przeprowadzili dobrą akcję na jeden kontakt zakończoną mocnym strzałem Piotra Prydoła lecz w sam środek. Tuż przed zmianą stron jeszcze Damian Szuprywoski stanął przed wyborną okazją na bramkę, ale ją zmarnował.

Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej, to gospodarze mieli inicjatywę lecz gra zwolniła. W 63. minucie doszło do dość kontrowersyjnej decyzji arbitra, który dopatrzył się faulu Prydoła na Patryku Stefańskim. Arbiter wskazał na rzut karny, a Dawid Wolny pewnie go wykorzystał. Od tego momentu to Pogoń zaczęła dominować na murawie. Z przewagi biało-niebieskich długo nic nie wynikało, ich strzały były blokowane lub były niecelne. W doliczonym czasie gry podopieczni Marka Brzozowskiego wykonywali rzut wolny z blisko 25 metrów od bramki. Do futbolówki podszedł Słowak Lukas Hrnčiar i doskonale zdobył bezpośrednio bramkę na wagę remisu. W końcówce jedna i druga strona miały okazje na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyści i mecz zakończył się dość uczciwym remisem.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę, 9 września o 16:00 w Elblągu z miejscową Olimpią.