Sport

Remis Pogoni Siedlce na start sezonu

Siedlce Sob. 22.07.2023 10:35:38
22
lip 2023

Pogoń Siedlce rozpoczęła zmagania ligowe w sezonie 2023/2024, w piątek 21 lipca od meczu z rezerwami ŁKS Łódź. Mecz był jednocześnie debiutem wielu nowych zawodników w tym i nowego trenera. Spotkanie zgromadziło na siedleckim stadionie blisko tysiąc osób.

To co zaskakujące, w wyjściowej jedenastce znalazł się wyłącznie jeden debiutant. Zwykle na początku sezonu Pogoń musi zgrywać wielu nowych zawodników, tym razem nowi czekali na ławce rezerwowych. Dawało to optymizm, że drużyna będzie tak samo dobrze zgrana jak w poprzednim sezonie.

W pierwszych minutach Pogoń miała trudności w rozgrywaniu piłki, rywale byli lepiej zorganizowani. W 34. minucie Ricardo Goncalves wywalczył rzut karny, którego na bramkę próbował zamienić Nelson Balongo, ale świetnie wybronił Jakub Kowynia. Chwilę później Cezary Demianiuk wrzucił piłkę w pole karne, główkował Robert Majewski, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy niespodziewany strzał po ziemi z 25 metrów oddał Ernest Dzięcioł, a futbolówka nieznacznie minęła lewy słupek.

Po zmianie stron mocny strzał oddał Piotr Prydoł, z trudem obronił go Michał Kołba. W 49. minucie szczęście uśmiechnęło się dla pogonistów. W polu karnym sfaulowany został Robert Majewski. Do jedenastki podszedł Mateusz Majewski lecz przestrzelił nad poprzeczką. W drugiej połowie biało-niebiescy grali dokładniej i szybciej, z czym mieli problem goście. Aczkolwiek w 59. minucie Mikołaj Lipień przeprowadził akcję skrzydłem, wystawił czystą piłkę do niepilnowanego w polu karnym Jana Łabędzkiego, który doskonałej sytuacji nie zmarnował, uderzając precyzyjnie przy prawym słupku.

Odpowiedź biało-niebieskich była natychmiastowa, minutę później w typowy dla siebie sposób Krystian Miś przeprowadził rajd, zszedł do środka i sam wykończył akcję. Mocny kandydat do gola kolejki. 10 minut później Dzięcioł, miał dogodną sytuację na trzecim metrze od bramki lecz nie opanował niewygodnej piłki, która leciała na wysokości brzucha. Przewaga gospodarzy zarysowywała się z każdą minutą, padła nawet bramka, ale ze spalonego i ostatecznie drużyny podzieliły się punktami.

II liga
1 kolejka
Pogoń Siedlce – ŁKS II Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: Krystian Miś 60 – Jan Łabędzki 59
Pogoń: Kowynia 7 – Misiak 5, Lewandowski 5, R.Majewski 6, Bujalski 3 (83 Derlatka), Dzięcioł 5, Wicenciak 2 (46 Hrnčiar 5), Pyrdoł 5 (66 Szuprytowski 5), Miś 7 (83 Burka), M.Majewski 4, Demianiuk 5.

Trener Marek Brzozowski po meczu:

Trener Marcin Matysiak po meczu:


Adrian Artych

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.