Radunia pokonuje Pogoń

Siedlce Pon. 29.05.2023 09:43:47
29
maj 2023

W sobotę, 27 maja w ramach 33. kolejki drugiej ligi do Siedlec przyjechała walcząca o utrzymanie Radunia Stężyca. Na papierze faworytem była Pogoń, lecz walka o ligowy byt nie stawiała gości na straconej pozycji.

Spotkanie początkowo obfitowało wieloma sytuacjami bramkowymi po obu stronach. W 3. minucie okazję miał Cezary Demianiuk, goście odpowiedzieli próbą Cezarego Sauczka. Obie sytuacje zostały wybronione. Po kwadransie gry impet ataków opadł. Gra głównie toczyła się w środku pola i była dość wyrównana. W końcowych minutach pierwszej części meczu szanse na otwarcie wyniku miał Damian Nowak, lecz w kluczowym momencie zawahał się, co zniweczyło okazję na gola.

Po zmianie stron gracze Raduni przejęli inicjatywę. W 63. minucie groźnie główkował Wojciech Łuczak — ostatecznie niecelnie. Na jedyną bramkę w tym spotkaniu kibice czekali do 78. minuty, wówczas Maciej Wichtowski sfaulował w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości pokazał na punkt 11 metra. Karnego na gola zamienił Mateusz Kuzimski. Po tym golu gra zwolniła, Pogoniści nie mieli już okazji na odpowiedzi i ulegli w ostatnim domowym spotkaniu. Zwycięstwo dało Raduni bezpieczną przewagę, w której są duże szanse na utrzymanie.

Ostatnie spotkanie sezonu 2022/23 Pogoń rozegra w niedzielę, 4 czerwca o 18:00 w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą.