Puchar Polski nie dla Pogoni

Siedlce Śr. 27.09.2023 10:09:25
27
wrz 2023

We wtorek, 26 września w Siedlcach została rozegrana I runda Pucharu Polski. Rywalem siedlczan byli piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała. Mimo że faworytem byli goście, to czuć było optymizm wśród siedleckich fanów.

Pierwsze 20 minut było bardzo udane w wykonaniu gospodarzy. Pogoń grała szybko i agresywnie. Zmieniło się to niespodziewanie w 21. minucie, kiedy Martin Chlumecky strzelił gola głową po rzucie rożnym. Od tamtej pory uszło trochę życia z Pogoni i to goście przejęli inicjatywę. I ponownie dość nieoczekiwanie w 32. minucie dość szczęśliwie Cezary Demianiuk przedryblował rywala na skrzydle, wbiegł w pole karne, dograł do Damiana Nowaka, który z bliska zdobył bramkę wyrównującą. W kolejnych minutach było sporo błędów w obronie Pogoni, które próbował wykorzystać Lionel Etoundi, najgroźniejszy zawodnik gości w tym meczu. W jednej z interwencji jeden z pogonistów ofiarnie obronił strzał twarzą i do przerwy był remis.

Po zmianie stron znów gospodarze mieli problemy w defensywie, tym razem błąd Ernesta Dzięcioła doprowadził do sytuacji 2 na 2 i w kluczowym momencie piłkę wybił Przemysław Misiak. Chwilę później sporo szczęścia miała Pogoń, gdyż Chlumecky uderzając groźnie na bramkę, trafił w swojego kolegę, który uratował biało-niebieskich. W 63. minucie już tyle szczęścia nie było po ogromnym zamieszaniu w polu karnym, Jan Hlavica zdobył bramkę na 1:2. Gospodarze odpowiedzieli strzałem głową Dzięcioła, który z trudem obronił Patrik Lukac. W 83. minucie goście wyszli z groźną kontrą, w dogodnej sytuacji rezerwowy Maksymilian Sitek przestrzelił i piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. W ostatniej akcji meczu dośrodkowanie z głębi na głowę otrzymał Bartosz Bida i ładnym strzałem ustalił wynik meczu.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w Grudziądzu rywalem, będzie Olimpia, początek meczu w niedzielę, 1 października o 19:23.