PSG KPS Siedlce przełamuje swoją niemoc

Siedlce Niedz. 15.01.2023 18:33:23
15
sty 2023

W piątek, 13 stycznie w meczu 17. kolejki Tauron 1. Ligi siatkarze PSG KPS Siedlce pokonali u siebie SMS PZPS Spała 3:1. Było to starcie drużyn, które miały zanotowaną passę porażek. SMS nie wygrał w tym sezonie żadnego spotkania, natomiast KPS nie zwyciężył w czterech meczach pod rząd.

Siedlczanie bardzo dobrze weszli w mecz zdobywając pierwszy punkt skutecznym blokiem, na początku spotkania. Młodzież ze Spały popełniła dużo błędów i przewaga KPS-u urosła do stanu 9:5, co zmusiło trenera zespołu gości do wzięcia czasu. W późniejszej fazie seta gra stała się bardziej wyrównana, natomiast od stanu 15:11 drużyna z Siedlec zaczęła grać bardzo nieskutecznie w ataku. W przyjęciu SMS-u świetnie spisywał się Bartłomiej Potrykus. Ostatecznie pierwszą partię wygrała drużyna ze Spały 25:22.

Drugiego seta zespół gospodarzy nie zaczął najlepiej, przy wyniku 0:3 trener zdecydował się na zmianę rozgrywającego. Pozwoliło to odblokować przyjmujących i poprawić skuteczność w ataku. Siedlczanie odrobili stratę i w końcówce dominowali na parkiecie. Dobrze funkcjonował blok i spisywali się przyjmujący Adrian Kopij oraz Kamil Długosz. W drużynie gości pojawiały się proste błędy podczas rozegrania akcji i przy wystawie piłki. Rozpędzony KPS wygrał seta 25:19.

Trzeci i czwarty set były do siebie podobne, wygrane przez gospodarzy 25:18. Początek był wyrównany natomiast młodzi zawodnicy ze Spały nie wytrzymywali presji w końcówkach. Trener zespołu gości został nawet ukarany czerwoną kartką za dyskusję z sędzią pod koniec czwartej partii. Drużyna PSG KPS Siedlce grała cierpliwie i skutecznie wykorzystując błędy przeciwnika. Skutecznie atakował Adrian Kopij, a Kamil Długosz popisywał się mocną i trudną w odbiorze zagrywką. Gospodarze wygrali cały mecz 3:1, zawodnikiem meczu wybrany został wspomniany wcześniej Adrian Kopij, który zdobył w całym meczu 24 punkty.

Jak twierdzi MVP piątkowego spotkania na wynik meczu duży wpływ miała skuteczna zagrywka gospodarzy oraz dobra gra w ataku. Mimo wielu bardzo pozytywnych komentarzy na temat formy siedleckiego przyjmującego zawodnik stwierdził, że w spotkaniu owszem zagrał dobrze, ale zawsze mogło być lepiej. Nie mniej jednak Adrian Kopij z wielkim uśmiechem odbierał pierwszą statuetkę MVP w tym sezonie.

Siedlczanie przerywają swoją niemoc. Wygrana z SMS PZPS Spała powoduje to, że nadal poważnie liczą się w walce o fazę play-off. Następny mecz rozegrają 21 stycznia na wyjeździe z MKS Będzin.

PSG KPS Siedlce vs NLO SMS PZPS Spała 3:1
(22:25, 25:19, 25:18, 25:18)
MVP: Adrian Kopij

KPS: Adrian Kopij, Kamil Długosz, Krzysztof Pigłowski, Mateusz Kufka, Kacper Wnuk, Radosław Szczeciński i Patryk Waloch oraz Piotr Fenoszyn, Przemysław Kupka