PSG KPS Siedlce przegrał w Sulęcinie

Siedlce Czw. 30.03.2023 18:50:30
30
mar 2023

W środę, 29 marca w ramach zaległej 16. kolejki TAURON 1. Ligi siedleccy siatkarze w Sulęcinie zmierzyli się z miejscową Olimpią. Mimo bardzo dobrego początku KPS ostatecznie musiał uznać wyższość rywala. Zawodnicy nie wrócili jednak do Siedlec z pustymi rękami, bo udało im się wywalczyć jeden punkt.

PSG KPS Siedlce podchodził do wczorajszego spotkania jako faworyt. Mimo nie najlepszej passy w ostatnim czasie, siedlecki pierwszoligowiec znajdował się wyżej w tabeli, co było bardzo widoczne w pierwszej części spotkania. KPS dość szybko zbudował przewagę (5:3). Olimpia goniła gości i momentami wyrównywała wynik, jednak od momentu, gdy na tablicy punktowej pojawiło się 6:6 drużyna z Mazowsza skutecznie budowała swoją przewagę. Pierwszy set KPS zakończył 25:17.

Napędzeni tak dobrym wynikiem siedlczanie w drugą partię weszli z większym rozmachem. Bardzo szybko zbudowali kilkupunktową przewagę (6:1). Sulęcinianie nie zamierzali jednak szybko się poddawać. Krok po kroczku zbliżali się do przeciwnika. W drużynie żółto-niebieskich skutecznie atakował Grzegorz Turek. Po stronie KPS-u pojawiło się więcej błędów w przyjęciu. Gospodarze dogonili gości w połowie seta (15:15). Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce to jednak siedlczanie zachowali zimną głowę i zwyciężyli 25:23.

W trzecim secie to Olimpia nadawała tempo gry. Gospodarze nie chcieli kończyć tego meczu. Dość szybko zdobyli kilka oczek przewagi i choć siedlczanie potrafili wyrównać wynik żółto-niebiescy nie tracili rozpędu. Przy wyniku 15:11 na korzyść gospodarzy, trener Mateusz Grabda zdecydował się na podwójną zmianę. Krystian Walczak, który pojawił się na boisku zdobył dwa punkty, jednak sulęcinianie wciąż prowadzili czteroma. Szkoleniowiec z Siedlec zdecydował się więc na zmianę powrotną. W końcówce seta Olimpia nie potrafiła wykorzystać piłki setowej. Przy wyniku 24:21 dla gospodarzy, goście zaczęli nadrabiać. KPS był bardzo blisko zwycięstwa w trzech setach, jednak mimo trzech piłek meczowych zespół nie umiał doprowadzić spotkania do końca. W tej partii gospodarze górowali 32:30.

W czwartym akcie jak szybko KPS zbudował kilkupunktową przewagę, tak samo szybko ją stracił. Mimo dobrego wejścia w set siedlczanie przez większość partii musieli walczyć z Olimpią punkt za punkt. Chociaż w pewnym momencie gospodarze tracili 3 punkty do KPS-u, przy wyniku 18:18 sulęcinianie zaczęli wysuwać się na prowadzenie. Ostatecznie zwyciężyli 25:22 doprowadzając do tie-breaka.

Kibice w hali przy Emilii Plater nie mogli skarżyć się na brak emocji. Swoim gorącym dopingiem wspierali zespół gospodarzy. Olimpia pewnie weszła w piąty set zdobywając trzy punkty pod rząd. KPS mimo trudności nie zamierzał się poddawać. Wynik wyrównał się dopiero przy stanie 12:12. Błędy gospodarzy złożyły się na dwupunktową przewagę siedlczan. Goście jednak nie potrafili wykorzystać piłki meczowej. Olimpia po niespełna trzech godzinach zwyciężyła za dwa punkty. Statuetkę MVP otrzymał Seweryn Lipiński.

Ta przegrana mocno oddaliła KPS od strefy play-off. Trener Kacper Nowicki zapowiedział, jednak że zespół nie zamierza odpuszczać. Pochwalił swoich zawodników i podkreślił, że mimo porażki było to bardzo dobre spotkanie. Więcej w wypowiedzi szkoleniowca.

Olimpia Sulęcin vs PSG KPS Siedlce 3:2
(17:25, 23:25, 32:30, 25:22, 19:17)
MVP: Seweryn Lipiński

KPS: Adrian Kopij, Krzysztof Pigłowski, Damian Dobosz (C), Mateusz Kufka, Kacper Wnuk, Jakub Strulak i Patryk Waloch (L), Adrian Potera (L) oraz Piotr Fenoszyn, Krystian Walczak, Arkadiusz Kościółek, Kamil Długosz.