PSG KPS Siedlce pokonuje Legię Warszawa

Siedlce Pon. 06.03.2023 15:20:42
06
mar 2023

W sobotę, 4 marca siedlecki pierwszoligowiec na własnym boisku spotkał się z zespołem z Warszawy. Gospodarze pokonali Legię zgarniając pełną pulę punktów. Nagrodę MVP przyznano kapitanowi siedlczan Damianowi Doboszowi.

W Warszawie spotkanie nie zakończyło się po myśli siedlczan. Wtedy to Legia triumfowała z wynikiem 3:1. Sobotni mecz był bardzo ważny dla KPS-u, który wciąż walczy o dostanie się do czołowej ósemki.

W pierwszej partii gospodarze dość szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Goście popełniali sporo błędów. Skutecznie atakował Kacper Wnuk oraz Damian Dobosz. Ostatni punkt w tym secie zdobył kapitan siedlczan.

W początkowej fazie drugiej odsłony sobotniego meczu walka między zespołami była bardzo wyrównana. W drużynie gości punkty zdobywał Patryk Alkala. Po stronie siedlczan znowu skutecznie atakował Damian Dobosz. Szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Legii dopiero przy wyniku 21:21. Ostatecznie siedlczanie oddali seta (22:25).

W trzeciej partii KPS powrócił do gry z pierwszej odsłony. Siedlczanie ponownie kontrolowali grę. W polu serwisowym dobrze zaprezentowali się Kacper Wnuk oraz Jakub Strulak. Po przeciwnej stronie skutecznie atakował Paweł Szczepaniak. Przy wyniku 11:11 gospodarze odskoczyli Warszawianom na kilka punktów. Gdy siedlczanie zbudowali bezpieczną przewagę, czerwoną kartkę otrzymał Kamil Szewczyk rozgrywający gości. Podopieczni Mateusza Grabdy dopisali kolejnego seta na swoje konto z wynikiem 25:22.

W rozstrzygającej partii spotkania 24. kolejki TAURON 1. Ligi mężczyzn to gospodarze kontrolowali grę. Siedlczanie dobrze serwowali i atakowali. Goście nie potrafili przełamać złej passy. Mecz zakończył Szymon Janus myląc się w polu serwisowym.

PSG KPS Siedlce vs Legia Warszawa 3:1
(25:19, 22:25, 25:22, 25:19)
MVP: Damian Dobosz