PSG KPS Siedlce kończy sezon na jedenastym miejscu

Siedlce Wt. 18.04.2023 15:16:25
18
kwi 2023

Po wielu tygodniach rywalizacji w sobotę, 15 kwietnia PSG KPS Siedlce rozegrał swój ostatni mecz w sezonie 2022/23. W ramach 30. kolejki TAURON 1. Ligi podopieczni Mateusza Grabdy zmierzyli się z wyżej notowanym Mickiewiczem Kluczbork. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gości, a KPS uplasował się na 11. pozycji w tabeli.

Siedlczanom zależało na tym, by dobrze zakończyć sezon. Wygrać nie zdołali, ale w spotkaniu z Kluczborkiem pokazali się całkiem nieźle. Mecz był dość wyrównany. W pierwszym secie zespoły naprzemiennie obejmowały prowadzenie. Dopiero w końcówce goście wysunęli się na większą przewagę i zdobyli seta 25:20.

W drugiej partii natomiast to gospodarze od początku dominowali. Bardzo szybko zdobyli kilka oczek przewagi. Siatkarze z Kluczborka starali się odrobić straty, ale KPS utrzymał nerwy na wodzy. Drugi set padł łupem gospodarzy wynikiem 25:19.

Trzecia partia dała zgromadzonym kibicom w hali przy Prusa dużo nadziei na objęcie prowadzenia przez siedlczan. Na początku zespoły znowu grały bardzo równo (10:10). W dalszej części seta podopieczni Mateusza Grabdy wysunęli się na prowadzenie, które utrzymywali bardzo długo. Dopiero w końcówce przyjezdni wyrównali 23:23 i ostatecznie wygrywali na przewagi.

Czwarta odsłona tego spotkania przebiegła bardzo podobnie. Początek znowu był bardzo wyrównany, a KPS wysunął się na prowadzenie w połowie seta. Niestety później po stronie gospodarzy pojawiło się wiele błędów, co wykorzystał Mickiewicz. Goście po raz kolejny pokonali siedlczan i zgarnęli pełne 3 punkty za to spotkanie.

W rozmowie pomeczowej trener Mateusz Grabda podsumował cały sezon 2022/23. Szkoleniowiec opowiedział również o 4-letniej współpracy z KPS-em. Klub również potwierdził, że po tak długim czasie rozstaje się z trenerem Grabdą. Więcej w rozmowie.

PSG KPS Siedlce w rundzie zasadniczej wygrał dwanaście spotkań i zgromadzili na swoim koncie 34 punkty. Sezon 2022/23 siedlczanie kończą na 11. lokacie. A jakie jeszcze zmiany oprócz tych na stanowisku trenera przyniesie kolejny sezon? Tego na pewno dowiemy się niebawem.

PSG KPS Siedlce vs Mickiewicz Kluczbork 1:3
(20:25, 25:19, 24:26, 19:25)
MVP: Arkadiusz Olczyk

KPS: Adrian Kopij, Krzy Pigłowski, Mateusz Kufka, Kacper Wnuk, Arkadiusz Kościółek, Jakub Strulak i Adrian Potera (L) oraz Piotr Fenoszyn, Krystian Walczak.