Przegrana Pogoni Siedlce w domowym meczu

Siedlce Pon. 23.09.2024 11:05:45
23
wrz 2024

Pogonistom nie udało się zdobyć choćby punktu w kolejnym domowym meczu Betclic I ligi. Siedlczanie przegrali z Polonią Warszawa 2:4

Początek meczu był wyrównany, jednak w 25. minucie goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej flanki, Łukasz Zjawiński trafił do siatki. Do przerwy nie padły już żadne bramki. W drugiej części gry siedlczanie wprowadzili dwie ofensywne zmiany, wprowadzając Krzysztofa Danielewicza i Jakuba Lutostańskiego. Niestety, zamiast wyrównania, w 70. minucie Polonia zdobyła kolejną bramkę – Ernest Terpiłowski skutecznie zamknął centrę z lewej strony. Dziesięć minut później po strzale gości piłkę odbił Mateusz Pruchniewski, jednak Oskar Krzyżak niefortunnie skierował ją do własnej bramki. Chwilę później, po faulu Daniela Pika w szesnastce, Zjawiński skompletował dublet.

W końcówce meczu padły kolejne bramki, tym razem dla biało-niebieskich. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym gola zdobył Pik, a w ostatniej akcji spotkania Karol Podliński przywitał się z kibicami golem po rzucie rożnym. W przeszłości w Polonii grał Daniel Pik, obecnie zawodnik Pogoni. W drużynie Mariusza Pawlaka wystąpili także Michał Grudniewski i Michał Bajdus, którzy wcześniej grali w Pogoni. Następne spotkanie MKP Pogoń rozegra w sobotę, 28 września, o 17:30 w Pruszkowie ze Zniczem.

Betclic I liga
10 kolejka

Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa 2:4 (0:1)

Bramki: Daniel Pik 87, Karol Podliński 90+5 – Łukasz Zjawiński 25, 86 (k), Ernest Terpiłowski 70, Oskar Krzyżak 80 (s)

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski – 10. Piotr Pyrdoł (72, 13. Karol Podliński), 47. Oskar Krzyżak, 55. Cássio, 31. Ernest Dzięcioł, 2. Krystian Miś (67, 77. Daniel Pik) – 43. Lukáš Hrnčiar (46, 71. Krzysztof Danielewicz), 8. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski (72, 17. Ołeksij Zinkewycz) – 11. Mateusz Majewski (46, 9. Jakub Lutostański), 56. Cezary Demianiuk

Polonia: 96. Mateusz Kuchta – 37. Nikodem Zawistowski (86, 11. Szymon Kobusiński), 4. Przemysław Szur, 2. Michał Grudniewski, 5. Erjon Hoxhallari – 17. Marcel Predenkiewicz (63, 8. Oliwier Wojciechowski), 55. Bartłomiej Poczobut (89, 6. Jakub Piątek), 16. Krzysztof Koton (64, 22. Paweł Olszewski), 23. Xabi Auzmendi (64, 10. Michał Bajdur), 24. Ernest Terpiłowski – 9. Łukasz Zjawiński