Sport

Program KLUB w siedleckim rugby

Siedlce Wt. 17.11.2020 14:12:00
17
lis 2020

Miejski Klub Rugby zakończył trwający blisko pół roku program KLUB finansowany przez Ministerstwo Sportu. Od czerwca do listopada uzdolniona młodzież w siedleckich szkół podstawowych w wieku 8-12 lat poznawała tajniki rugby.

Ministerialny program KLUB pozwolił na sfinansowanie zajęć sportowych ukierunkowanych pod kątem rugby i zakup specjalistycznego sprzętu sportowego, który będzie służył wszystkim adeptom owalnej piłki. Z grupy ponad trzydziestu kandydatów, którzy zaczęli zajęcia w czerwcu br. do końca programu dotrwała 20-osobowa grupa, w której mniejszość stanowiły trzy dziewczynki. Po zaznajomieniu się z techniką i taktyką gry uczestnicy mieli luźniejsze treningi wakacyjne by we wrześniu rozpocząć rozgrywanie sparingów, które praktycznie kończyły każdy trening. Swoistym sprawdzianem było udział „Klubowiczów” w dwóch Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży zorganizowanych w Siedlcach w październiku br. Uczestnicy programu zostali dołączeni do drużyn turniejowych, widać było jaki postęp zrobili od czerwca, z owalną piłką radzili sobie bardzo dobrze. Po turniejach wszyscy gromadzili się na piknikach z których nikt nie wrócił do domu głodny czy spragniony.

Większość uczestników programu KLUB jest zainteresowana treningami w Miejskim Klubie Rugby, mamy nadzieję, że ci którym rugby nie przypadło do gustu zaczną trenować inne sporty, ważne aby nie siedzieć w domu. „Klubowicze” będą brali też udział w rozgrywkach Szkolnej Ligi Rugby Tag, w której uczestniczą wszystkie szkoły podstawowe w Siedlcach i Powiecie. Szkolna Liga Rugby Tag podobnie jak program KLUB są finansowane przez Ministerstwo Sportu.

Inf. pras.
[MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.