Powrót z Lublina na tarczy

Siedlce Pon. 20.03.2023 12:57:12
20
mar 2023

Sobotnie stracie na arenie Lublin nie skończyło się na najlepiej dla siedleckiej drużyny. Pogoń uległa miejscowemu Motorowi aż 1:4. Rozgrywki tych drużyn były nie tylko rywalizacją zespołów w najlepszej formie w II lidze, ale również pojedynkiem dwóch odmiennych koncepcji gry. Pragmatycznej i defensywnej Marka Saganowskiego oraz radosnej i ofensywnej Gonaclao Feio.

Spotkanie mogło się zacząć wyśmienicie dla Motoru, ale Maciej Wichtowski wybił z linii bramkowej strzał Jakuba Lisa. Goście odpowiedzieli próbą Cezarego Demianiuka, który dobrze powalczył o piłkę z dwoma obrońcami. Uderzył po ziemi, ale Łukasz Budziłek był na posterunku. Pogoń grała swoje, trzymając rywala z dala od bramki i czekając na kontry. Pod koniec pierwszej połowy to nawet Pogoń lekko przeważała.

Po zmianie stron obraz gry znacząco się nie zmienił. W 59. minucie kluczowe podanie do Ceglarza przeciął Tomasz Lewandowski wybijając na rzut rożny, z którymi to Pogoń ma problemy w ostatnim czasie. I tak też było w tym przypadku. Rafał Król uderzył głową po rzucie rożnym, strzał został obroniony, ale dobitka Arkadiusza Najemskiego otworzyła wynik spotkania. Gospodarze poszli za ciosem i 3 minuty później po niefortunnej obronie Macieja Kikolskiego piłka trafiła prosto pod nogi Kacpra Wełniaka, który podwyższył na 2:0.

Punktem zwrotnym był przepiękny gol Marcinho z blisko 30. metrów w 67. minucie. Pogoń przycisnęła i wydawało się, że bramka wisi w powietrzu, aczkolwiek to Motor podwyższył swoje prowadzenie. Bartosz Wiceniciak sprokurował rzut karny, który pewnie wykorzystał Rafał Król. W doliczonym czasie gry po kontrze Michał Król w sytuacji sam na sam, ustalił wynik spotkania.

Po końcowym gwizdku trener Marek Saganowski był zadowolony z postawy swoich zawodników, jednocześnie był rozżalony pracą sędziego, który w jego opinii wypaczył wynik spotkania.

Kolejny mecz Pogoń rozegra w sobotę, 1 kwietnia o 15:00 w Siedlcach z GKS Jastrzębie.