Porażka w Gdyni

Siedlce Niedz. 30.04.2023 23:03:00
30
kwi 2023

W niedzielę, 30 kwietnia siedleccy rugbyści udali się do Gdyni na mecz z Arką. Pogoniści przybyli dzień wcześniej, aby być jak najbardziej wypoczęci. W meczu dwóch sąsiadów w lidze to gospodarze byli faworytem.

Od pierwszych minut przewaga gospodarzy była znaczna. W pewnym momencie prowadzili aż 13:0. Najwięcej krwi siedlczanom napsuł Dawid Banaszek, który punktował jak szalony. Do przerwy było 23:0 dla Arki. Dodatkowe wykluczenia zawodników Pogoni nie ułatwiało im gry.

Tuż po przerwie pierwsze punkty dla gości zdobył Mamuka Chanchibadze, lecz ponownie Pogonistom dał o sobie znać Banaszek, zdobywając kolejne punkty. Po czym gra zwolniła. Gdynianie, mając bezpieczną przewagę, nie forsowali tempa. W końcówce spotkania punkty dla siedlczan zdobył jeszcze Łukasz Korneć, ale było to tylko na otarcie łez, gdyż Pogoń uległa w Gdyni 36:12.

Kolejne spotkanie rugbyści z Siedlec rozegrają w najbliższy weekend 6-7 maja u siebie z Juvenią Kraków.