Nowy sezon Pogoń Siedlce zaczyna od falstartu

Siedlce Niedz. 21.07.2024 07:56:58
21
lip 2024

Ogromne oczekiwanie, duże emocje, organizacja na jeszcze wyższym poziomie, ale to wszystko na nic, jeśli na murawie brakuje wyniku. Pogoń przegrywa na inaugurację sezonu z Chrobrym Głogów 2:1.

Na trybunach w Siedlcach, pomimo meczu w I lidze pojawiło się niecałe 2 tysiące osób, ale i tak atmosfera na trybunach była dobra. Pogoń dobrze weszła w mecz od wysokiego pressingu i ataków lewą stroną. Natomiast to Chrobry miał pierwszą okazję na bramkę. Głową uderzał Mikołaj Lebedyński, ale tuż obok bramki. Chwilę później Cezary Demianiuk uderzył po ziemi obok bramki. Po kwadransie gry Patryk Mucha wrzucił w pole karne, a tam niepilnowany Sebastian Bonecki głową otworzył wynik meczu.
Zapał Pogoni osłabł a goście zaczęli kontrolować spotkanie. W 34. minucie gospodarze mogli wyrównać. Niespodziewanie Demianiuk otrzymał piłkę pod polem karnym. Zamiast strzelać, zdecydował się odegrać i rywale przejęli futbolówkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy po rzucie rożnym Szymon Bartlewicz na dwa razy sprzed pola zdobył bramkę na 2:0.

Po zmianie stron Chrobry cofnął się, aby kontrolować wynik meczu. Pogoniści atakowali, ale byli bezradni wobec dobrze ustawionych gości. W 58. minucie Jakub Sinior mocno uderzył, ale nad bramką. Parę minut później wprowadzony z ławki Miłosz Drąg oddał strzał przy słupku. Krzysztof Wróblewski z problemami, ale odbił piłkę. W 79. minucie „zakotłowało" się w polu karnym gości po rzucie rożnym. Siedlczanie oddali kilka strzałów, ostatecznie żaden z nich nie znalazł drogi do siatki. W doliczonym czasie gry Pogoń zdobyła gola kontaktowego, po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego Lukáša Hrnčiara. Niestety czasu zabrakło, aby odrobić straty i biało-niebiescy ulegli 2:1. Wynik ten jest dość sprawiedliwy, Chrobry doskonale wykorzystał błędy pogonistów, którym zabrakło trochę kreatywności z przodu i spokoju w defensywie.

Następnie spotkanie Pogoń rozegra w niedzielę 28 lipca o 12:00 w Opolu z miejscową Odrą.