Pogoń znów przegrywa

Siedlce Pon. 08.05.2023 09:24:02
08
maj 2023

W sobotę, 6 maja siedleccy rugbiści podejmowali u siebie Juvenię Kraków. Goście przed tym spotkaniem mieli blisko dwa razy więcej punktów w ligowej tabeli i byli zdecydowanym faworytem. Pogoniści liczyli na atut swojego stadionu.

Od początku spotkania krakowianie potwierdzali, że są po prostu lepszą drużyną w tym sezonie. Pierwsze punkty dla Pogoni zdobył Mamuka Chanchibadze z rzutu karnego. Mimo to Juvenia miała bezpieczną przewagę, bo aż 16 punktów. W kolejnych minutach gospodarze zaczęli dochodzić do głosu, goście przetrwali i do przerwy wygrywali 24:10.

Po przerwie Pogoń kontynuowała dobrą grę. Po punktach, które zdobyli Po'uhila oraz Chanchibadze przewaga gości znacząco zmalała. Dodatkowo siedlczanie grali w przewadze jednego zawodnika po żółtej kartce dla Chmigana Beukesa. Nie wykorzystali tej szansy, a krakowianie w końcówce popisali się skutecznością, ustalając wynik na 37:17.

Następne spotkanie, ostatnie u siebie w tym sezonie Pogoń rozegra 20 maja o 14:00. Do Siedlec przyjedzie drużyna Posnania Poznań.