Pogoń zepsuła fetę w Kołobrzegu

Siedlce Pon. 05.06.2023 09:49:57
05
cze 2023

W niedzielę, 4 czerwca siedlczanie w ramach ostatniej kolejki w tym sezonie pojechali do Kołobrzegu na mecz z Kotwicą. Miejscowi przed spotkaniem byli na drugim miejscu w tabeli i mieli awans na wyciągnięcie ręki, musieli tylko wygrać bądź też liczyć na korzystne rezultaty w innych spotkaniach.

Początek spotkania był lepszy w wykonaniu Kotwicy. Gospodarze byli bardzo zmotywowani, atakowali z otwartą przyłbicą, lecz groźnych sytuacji było jak na lekarstwo. Pogoniści w pierwszym kwadransie praktycznie nie postawili stopy na połowie gospodarzy. W 17. minucie Cezary Bujalski zagrał do Damiana Nowaka, a ten sprzed pola karnego uderzył lekko nad poprzeczką. W kolejnych minutach był szereg groźnych sytuacji Kotwicy. W 25. minucie Kamil Kort przeprowadził rajd, lecz w polu karnym jego strzał został zablokowany. Chwilę później Adam Frączczak uderzył w poprzeczkę. Nie minęła minuta, a Kamil Bartoś trafił w słupek. Następnie goście doszli do głosu w 38. minucie, Cezary Demianiuk zagrał wzdłuż pola karnego do Cezarego Bujalskiego, który trafił na 1:0. Niewiele zabrakło, a zawodnicy schodziliby na przerwę z wynikiem 2:0, jednak strzał Lewandowskiego trafił w słupek.

Po zmianie stron tempo gry nieco spadło. Wciąż to gospodarze byli stroną dominującą. W 66. minucie pierwszy strzał Kaczmarka, został obroniony, lecz dobitka Frączczaka z bliskiej odległości dał Kotwicy remis. Do końca meczu gospodarze zamknęli Pogoń w hokejowym zamku, ale nie zdołali strzelić gola, co powodowało coraz większą nerwowość w zespole z Kołobrzegu. Gdy w równolegle rozgrywanym mecz Znicz Pruszków wyszedł na prowadzenie w Krakowie, Kołobrzeżanie ruszyli chaotycznie do ataku. Pogoń dobrze utrzymała rywala na dystans, mimo że niekiedy do gola było bardzo blisko. Ostatecznie Kotwica zremisowała z Pogonią, a Znicz pokonał Hutnik Kraków, co zagwarantowało drużynie z Małopolski drugie miejsce w tabeli i bezpośredni awans. Kotwica w barażach o I ligę zmierzy się z Motorem Lublin a Stomil Olsztyn z Wisłą Puławy. Oba te mecze odbędą się już w środę.