Pogoń z ważną wygraną

Siedlce Niedz. 30.04.2023 22:41:42
30
kwi 2023

W sobotę, 29 kwietnia siedlecka Pogoń podejmowała rezerwy Lecha Poznań. To ważny rywal w kontekście walki o miejsca barażowe, mimo że obie drużyny szanse na top 6 mają jedynie matematyczne.

Od pierwszych minut to Pogoń prowadziła grę. Grali dokładnie i szybko. Lechici starali się odgryzać, lecz jak się później okazało, nie byli w stanie doskoczyć do poziomu gospodarzy. Przez pierwsze pół godziny gry nie było groźnych sytuacji bramkowych. W 33. minucie sfaulowany w polu karnym został Przemysław Misiak, a karnego na gola zamienił najlepszy strzelec pogoni Damian Nowak. Chwile później mogło być 2:0, ale nożyce Marcinho z trudem obronił Artur Rudko.

Po zmianie stron inicjatywa wciąż była po stronie siedlczan. W 63. minucie w swoim stylu Krystian Miś przedarł się lewą stroną, dograł do Nowaka, który pewnie podwyższył prowadzenie. Kwadrans później było już po meczu. Ponownie Miś dogrywał, tym razem finalizował akcje głową Mateusz Majewski. Jeszcze w samej końcówce goście mieli szanse na gola honorowego, ale czujnie piłkę wybił Michał Rutkowski. Ostatecznie kolejne już w tym sezonie czyste konto zaliczył Maciej Kikolski. W tym spotkaniu w barwach Pogoni zadebiutował wychowanek Krystian Gryglak.

Następne spotkanie Pogoń rozegra w Puławach z miejscową Wisłą. Początek spotkania w sobotę 6 maja o godzinie 17:00.