Pogoń wraca z Gdyni na tarczy

Siedlce Pon. 21.10.2024 10:41:12
21
paź 2024

Pogoń Siedlce przegrała 1:2 w wyjazdowym meczu z Arką Gdynia. Pomimo niezłej gry, podopiecznym Adama Noconia nie udało się zdobyć choćby punktu.

Początek spotkania był obiecujący dla Pogoni, która bez kompleksów podeszła do faworyzowanych gospodarzy, utrzymując się przy piłce na ich połowie. Jednak Arka szybko przejęła inicjatywę i już w 10. minucie zdobyła prowadzenie po celnej główce Dawida Gojnego po dośrodkowaniu Marka Navarro z rzutu rożnego. W 23. minucie Mateusz Pruchniewski nie zdołał wypiąstkować piłki po zablokowanym strzale, co wykorzystał Szymon Sobczak, trafiając do pustej bramki. Kilka minut później Pruchniewski dobrze obronił strzał Karola Czubaka po dwójkowej akcji z João Oliveirą. W 39. minucie Cezary Demianiuk uderzał głową po dośrodkowaniu Damiana Szuprytowskiego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy golkiper Pogoni złapał piłkę po strzale Oliveiry, a do przerwy wynik brzmiał 2:0 dla Arki.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian w składzie Pogoni, a w 51. minucie blisko zmiany wyniku był Robert Majewski, ale Damian Węglarz obronił jego strzał. Pogoń konsekwentnie szukała kontaktowego gola. W 70. minucie Czubak był bliski podwyższenia prowadzenia dla Arki, lecz Dawid Burka uratował zespół przed utratą trzeciej bramki. Chwilę później, po długim podaniu Jakuba Siniora, Cezary Demianiuk został sfaulowany w polu karnym. Karol Podliński pewnie wykorzystał rzut karny, zmniejszając straty. W 77. minucie Sobczak dograł do Kacpra Skóry, lecz jego strzał został zablokowany przez Burkę. Mimo prób w końcówce, Pogoń nie zdołała wyrównać. W doliczonym czasie gry Demianiuk miał świetną okazję na remis, ale jego strzał obronił Węglarz. Arka zwyciężyła 2:1.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra 26 października o godzinie 20:00 na własnym stadionie przeciwko Górnikowi Łęczna.