Pogoń Siedlce mistrzem II ligi!

Siedlce Niedz. 26.05.2024 13:50:07
26
maj 2024

Kampania sezonu 2023/2024 dobiegła końca w sobotę 25 maja. Pogoń swoje ostatnie spotkanie w sezonie grała w Puławach z miejscową Wisłą.Pogoniści potrzebowali tylko punktu, ale od początku nie chcieli niczego zostawiać przypadkowi i zabrali się do pracy.

W 21. minucie Lukáš Hrnčiar wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową otworzył wynik. Siedlczanie dalej atakowali by wszystko w tym spotkaniu rozstrzygnąć jak najszybciej. W 35. minucie zadanie to stało się prostsze po czerwonej kartce dla Radosława Sewerysa za faul taktyczny tuż przed polem karnym. Po zmianie stron goście dość szybko podwyższyli prowadzenie. Meik Karwot wystawił piłkę w polu karnym Przemysławowi Misiakowi, a ten pewnie umieścił futbolówkę w siatce. W 78. minucie ponownie Karwot w roli asystenta tym razem dograł górą do Mateusza Majewskiego, a ten ograł ciałem pilnującego go stopera i ustalił wynik na 3:0. Pogoń po 6 latach wraca do I ligi a przy jednoczesnej porażce Kotwicy Kołobrzeg z Sandecją Nowy Sącz zostają mistrzem ligi.