Pogoń remisuje mecz przyjaźni

Siedlce Pon. 13.11.2023 18:37:02
13
lis 2023

W niedzielę, 12 listopada przy sztucznym świetle w Siedlcach została rozegrana ostatnia kolejka pierwszej rudny II ligi. Gościem byli piłkarze zaprzyjaźnionej Wisły Puławy. Mecz nie zawiódł licznie zebranych kibiców.

Od początku spotkania obie strony próbowały narzucić swój styl i tempo gry. W pierwszym kwadransie zarysowała się delikatna przewaga gości, pierwszą dobrą okazję na bramkę miał kapitan puławian Mateusz Klichowicz, ale Jakub Burek był tego dnia w dobrej dyspozycji. W 17. minucie Mateusz Majewski uderzył głową po rzucie rożnym nad bramką. Chwilę później jeszcze groźniej na bramkę Pogoni uderzył Maciej Bortniczuk i ponownie fantastycznie obronił Burek. W 21. minucie Krystian Miś wrzucił w pole karne, a tam M. Majewski nieco przypadkowo zdobył bramkę głową. Kolejne minuty to była lekka przewaga pogonistów. Obie drużyny grały bardzo nerwowo w obronie, przez co tworzyły się bardzo przypadkowe sytuacje. Po jednej z nich, Cezary Demianiuk wyszedł na sytuację sam na sam, ale trafił w słupek. Mimo to Pogoń do przerwy schodziła z korzystnym rezultatem. Tuż po zmianie stron, gospodarze otrzymali dwa szybkie ciosy. Najpierw Demianiuk zagrał ręką w polu karnym, karnego na gola zamienił Klichowicz. Zaledwie minutę później, czystą sytuację w polu karnym miał Damian Kołtański, który uderzył w środek, ale na tyle mocno, żeby wystarczyło do zdobycia gola. Pogoń nie mogła się otrząsnąć i wydawało się, że lada moment straci kolejną bramkę. Wówczas w 67. minucie Piotr Prydoł otrzymał futbolówkę na skraju pola karnego i zdobył bramkę wyrównującą. Kilka minut później Wisła mogła wyjść na prowadzenie, ale Przemysław Misiak zablokował strzał, który miał spore szanse zakończyć
się bramką. W końcowym fragmencie obie drużyny skupiły się na szanowaniu tego remisu. I tak też skończyło się to spotkanie, a wynik jest sprawiedliwy.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w niedzielę 19 listopada o 18:15 w Łodzi z miejscowym ŁKS II.