Pogoń przywozi z Puław 3 punkty

Siedlce Pon. 08.05.2023 10:04:11
08
maj 2023

Siedlecka Pogoń w sobotę, 6 maja udała się do Puław na mecz z wyżej notowaną Wisłą. Mecz przyjaźni, jak określa się stracie tych drużyn, miało wagę walki o miejsce barażowe o 1. ligę. Zwycięstwo utrzymuje siedlczan w tej walce.

Spotkanie zaczęło się dla gości wyśmienicie. Już w 8.minucie po rzucie rożnym Krystian Miś oddał strzał sprzed pola karnego, a futbolówka po jego uderzeniu trafiła w lewy górny róg bramki. W kolejnych minutach gra wyrównała się, gospodarze nie potrafili zepchnąć Pogoni do defensywy, a biało-niebiescy z uwagi na korzystny rezultat nie zapuszczali się bardzo na połowę puławian. Gospodarze mogli wyrównać, lecz niesygnalizowany strzał Dominika Banacha wylądował na poprzeczce, w 40. minucie Pogoń odpowiedziała w ten sam sposób — strzelał Damian Nowak.

Po zmianie stron początek znów był pomyślny dla gości. Siedlczanie wywalczyli rzut karny, który pewnie wykorzystał Damian Nowak w 48. minucie. Schemat z pierwszej połowy powtórzył się. Pogoń oczekiwała rywala na swojej połowie. Taktyka długo się sprawdzała, ale w 88. minucie były pogonista Adrian Paluchowski zdobył gola kontaktowego. Zrobiło się bardzo nerwowo zwłaszcza po strzale Macieja Kony, kiedy to piłka minimalnie minęła słupek bramki. Wiślacy po rzucie rożnym mieli okazję do wyrównania w ostatniej akcji meczu, lecz Paluchowski zanotował fatalne pudło i pogoni udało się zwyciężyć na niełatwym terenie.

Następne spotkanie Pogoń rozegra u siebie 13 kwietnia z Hutnikiem Kraków. Mecz zaplanowano na godzinę 17:00.