Pogoń powiększa przewagę

Siedlce Pon. 22.04.2024 07:20:40
22
kwi 2024

W piątek, 19 kwietnia Pogoń mierzyła się na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Gracze Skry przed tym meczem na dziewięć spotkań wygrali tylko dwa, ale liczyli na atut gry u siebie.

Pierwsze minuty były dość spokojne i niewiele się działo pod obiema bramkami. W 20. minucie pierwszą okazją na bramkę miała Skra. Z rzutu wolnego uderzył Przemysław Sajdak, ale obronił Jakub Burek. Pogoń również miała okazję po rzucie wolnym. Strzelał Damian Szuprytowski, lecz trafił w mur. Sajdak w końcówce pierwszej połowy mógł dać prowadzenie swojej drużyny, uderzał z pola karnego, natomiast jego strzał był niecelny. Do przerwy był sprawiedliwy remis.

Po zmianie stron Pogoń przycisnęła. Aktywny był Piotr Pyrdoł, który miał kilka dobrych okazji na bramkę, aczkolwiek żadnej z nich nie wykorzystał. W 62. minucie z rzutu wolnego pięknie przymierzył Meik Karwot i Pogoń objęła prowadzenie. Kilka minut później drugą żółtą kartkę otrzymał Titas Milasius i goście kończyli mecz w dziesięciu. Skra próbowała wykorzystać grę w przewadze. Najlepszą okazję na gola miał Mateusz Bartosiak, ale jego strzał minął słupek. Biało-niebieskim udało się skromne prowadzenie dowieźć do końca.

Kolejny mecz siedlczanie rozegrają w piątek, 26 kwietnia o godzinie 20:00 w Siedlcach z Radunią Stężyca.