Pogoń na szczycie tabeli

Siedlce Niedz. 07.04.2024 15:01:17
07
kwi 2024

W piątek, 5 kwietnia w ulewnym deszczu Pogoń rozegrała mecz na szczycie w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą. Mecz miał ogromne znaczenie w kontekście walki o awans.

Wrześniowe stracie tych drużyn zakończyło się wynikiem 3:3, tak więc ewentualny zwycięzca tego meczu w przypadku tej samej liczby punktów na koniec sezonu byłby wyżej w tabeli. Mecz zaczął się po myśli gości. W 4. minucie Titas Milasius wrzucił z rzutu wolnego w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Ernest Dzięcioł i głową zdobył gola na 1:0. Pogoń szła za ciosem i w pierwszym fragmencie meczu zdominowała rywala. Pierwszy groźny strzał na bramkę Pogoni oddał Leon Kreković, ale bramkarz go obronił. Intensywne opady deszczu nie oszczędzały ani jednych, ani drugich, ale w takich warunkach atut własnej murawy jest nieoceniony. Kotwica zaczęła dochodzić do głosu. W 38. minucie z rzutu wolnego uderzał Łukasz Kosakiewicz, Jakub Burek musiał piąstkować piłkę. Chwilę później Michał Kozajda wygrał pojedynek powietrzny z dwoma rywalami i wyrównał stan gry. Tuż przed zejściem do szatni Kreković przegrał pojedynek sam na sam z Burkiem.

Po zmianie stron drużyny grały trochę bardziej zachowawczo. Utrzymał się obraz gry, w którym to gospodarze byli częściej przy piłce. W 61. minucie aktywny z lewej strony boiska Olaf Nowak wyprowadził kontrę, zagrał w pole karne do wbiegającego Tafara Medembo, Dawid Burka pośliznął się i nie zdołał przeciąć podania, po którym padł gol dla Kotwicy. Tylko 3 minuty czekaliśmy na odpowiedź gości. Milasius zanotował drugą asystę. Znów wrzutka w pole karne. Tym razem z ostrego kąta wykończył niezawodny Cezary Demianiuk. W 75. minucie ekspert od strzałów z dystansu Jakub Sinior trafił w poprzeczkę. Kilka minut później efektowną przewrotkę wykonał Cezary Bujalski, po której futbolówka trafiła w słupek. Kotwica miała swoje okazje, ale były one zablokowane przez obrońców. Mecz zakończył się dość sprawiedliwym remisem, który daje Pogoni pozycję lidera.

Następny mecz Pogoń rozegra u siebie z Olimpią Grudziądz w piątek, 12 kwietnia o 16:30.

II liga
27. kolejka
Kotwica Kołobrzeg – Pogoń Siedlce 2:2 (1:1)

Bramki: Michał Kozajda 39, Tafara Madembo 61 – Ernest Dzięcioł 4, Cezary Demianiuk 65

Kotwica: 12. Krystian Michalski – 7. Łukasz Kosakiewicz, 21. Michał Kozajda, 27. Tomasz Wełna, 77. Tafara Madembo – 70. Leon Kreković (80, 11. Tomasz Kaczmarek), 80. Zvonimir Petrović (80, 19. Sebastian Murawski), 10. Michał Cywiński, 24. Filipe Oliveira (71, 14. Aron Stasiak), 99. Olaf Nowak – 39. Jonathan Júnior.

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł (29, 3. Robert Majewski) – 21. Titas Milašius (68, 20. Cezary Bujalski), 55. Meik Karwot (68, 43. Lukáš Hrnčiar), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 10. Krystian Miś (78, 23. Hubert Derlatka) – 9. Damian Nowak (68, 91. Tomasz Walczak), 56. Cezary Demianiuk.