Pogoń gorsza od Lechii Gdańsk

Siedlce Wt. 04.04.2023 10:22:44
04
kwi 2023

Pomimo ubytków w składzie, zbudowana ostatnim zwycięstwem z liderem tabeli Pogoń, stoczyła w niedzielę, 2 kwietnia w Siedlcach równy bój z wyżej notowaną drużyną Lechii Gdańsk, ostatecznie jej ulegając.

Pogoń zmuszona była grać, bez swoich dwóch podstawowych zawodników – Łukasza Kornecia i Kacpra Skupa. Siedlczanie mimo to odważnie rzucili rękawicę przyjezdnym. W jednej z pierwszych akcji przyłożenie zanotował Przemysław Rajewski. Chwilę później podwyższył Mamuka Chanchibadze. Zaczęło się świetnie, ale Lechia nie poddała się i 5 punktów zdobył Paweł Boczulak. Inicjatywę przejęli goście po przyłożeniu Zavien Klaasena. Następnie podwyższył Boczulak. W końcówce Pogoń grała w przewadze po dwóch żółtych kartkach dla przyjezdnych. Tuż przed przerwą przyłożenie zaliczył Giorgi Maisuradz. Po pierwszej części było 17:12 dla Lechii.

Po przerwie gospodarze mieli szczęście, bo rzutu karnego nie wykorzystał Valentino Tofa. Podczas drugiej połowy siedlczanie zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą Dawida Lorentowicza. Remis nie utrzymał się długo, ponieważ z rzutu karnego ponownie uderzył Boczulak. Końcówka należała już tylko do gości, którzy zdecydowanie odjechali Pogoni.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra 8 kwietnia o 14:00 z Budowlanymi w Lublinie.