Podopieczne WLKS z medalami na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Siedlce Czw. 04.05.2023 11:48:14
04
maj 2023

W dniach 28-30 kwietnia w Stargardzie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach kobiet – Mistrzostwa Polski do lat 17. Zawodniczki WLKS Siedlce przywiozły z zawodów aż cztery medale.

Rewelacyjnie spisały się zawodniczki WLKS Siedlce. Pierwsze miejsca zajęły Blanka Szczepańska (kat. 40 kg) oraz Wiktoria Udenyi (kat. 73 kg). Brązowe krążki wywalczyły Zuzanna Konaszuk w kat. 43 kg oraz Łucja Korcz w kat. 49 kg.

Helena Stelmaszczyk (kat. 46 kg) i Natalia Klimiuk (kat. 57 kg) uplasowały się na piątych lokatach, zaś Julia Kokoszka (kat. 53 kg) była ósma.

W klasyfikacji drużynowej WLKS uplasował się na drugiej pozycji. Historyczny sukces odniosło województwo mazowieckie, które zdecydowanie zwyciężyło w klasyfikacji wojewódzkiej, w której od 16 lat wygrywało województwo lubelskie.