Sport

Piłka z determinacją

Siedlce Sob. 27.01.2024 15:39:17
27
sty 2024

Nie mają wymyślnych fryzur i kontraktów reklamowych. Po prostu grają w piłkę. Niektórzy (i niektóre) z całkiem już obiecującą techniką, a wszyscy (i wszystkie) z zaangażowaniem, którego mógłby pozazdrościć niejeden zawodowiec. W Suchożebrach trwa II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy.

Z racji liczby uczestników (blisko trzydzieści drużyn z powiatu siedleckiego i sąsiednich) impreza rozciąga się na cały weekend. Sobotę oddano dzieciom i młodszej młodzieży, w niedzielę gra starsza młodzież i dorośli. Sala sportowa szkoły w Suchożebrach nie ma wielkich trybun, ale doping dobiegający spod ścian i z niewielkiego balkonu i tak mocno zagrzewał zawodników do walki.

W naszej galerii staraliśmy się uchwycić atmosferę z kilku ostatnich meczów oraz dekoracji w najmłodszej grupie wiekowej, czyli klas I-IV. Czy na odbywającej patronatem wójta Krzysztofa Bujalskiego lokalnej imprezie wyrosną zawodnicy, których będziemy oglądać w transmisjach z Ekstraklasy i z reprezentacji Polski – to pokaże dopiero przyszłość. Ale zaangażowania i determinacji na parkiecie suchożebrskiej hali na pewno nie brakowało…

W pierwszej kategorii zgłosiło się 9 drużyn. I miejsce zajęła UKS Naprzód Skórzec, II miejsce zajęły Ananasy z III klasy z Suchożebr, III miejsce SP Krynica. W turnieju udział wzięły również MKS Pogoń Siedlce, UKS Naprzód Skórzec II, MKP Pogoń Siedlce, FC Bambusy z Suchożebry, AF Armia Żelków, FC Czwarta z Krześlina.

Najlepszym strzelcem turnieju w kat. I-IV została Iga Grzybowska z UKS Naprzód Skórzec w wynikiem 14 goli. Najlepszym bramkarzem została Alicja Wasilewska z drużyny MKS Pogoń Siedlce. Najlepszym zawodnikiem wybrano Tymoteusza Stokłosę z Ananasów.

W kategorii V- VIII klasa zgłosiło się 8 drużyn. I miejsce zajęła drużyna FC Pioruny z Suchożebr, II Kapibara Team z Suchożebr, a III MKP Pogoń Siedlce II. W rywalizacji udział wzięły również: FC Goryle w Suchożebr, Szkoła Podstawowa w Krynicy, MKS Pogoń Siedlce, MKP Pogoń Siedlce I, X-Team z Krześlina.

Najlepszym Strzelcem wybrano Alana Krasnodębskiego z drużyny SP Krynica (8 bramek). Najlepszym bramkarzem została Julia Kuc z MKP Pogoń Siedlce II, a najlepszym zawodnikiem wybrano Alana Rymuzę z Piorunów.

W niedzielę, 28 lutego, 10 drużyn z powiatu siedleckiego, węgrowskiego, sokołowskiego oraz miasta Siedlce przystąpiło do rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Suchożebry. I miejsce zajął zespół Ketuin Siedlce, II Rajza Siedlce, a III Orzeł Siedlce I. W turnieju wystąpiły również: Zielona Strefa Sokołów, AZBEST, Hapcie, Wariaty spod wiaty, Tatrzanka, Orzeł Siedlce II, Kolejarze.

Najlepszym bramkarzem w kat. Open został Marcin Kardas z Ketuin Siedlce. Najlepszym zawodnikiem został Karol Niegowski z drużyny Ketuin Siedlce. Statuetkę najlepszego strzelca turnieju zdobył zawodnik Orła Siedlce I - Daniel Kozak (10 bramek).

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.Inf. i fot. AB, GOK Suchożebry
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.