Pierwsza porażka Pogoni w tym sezonie

Siedlce Niedz. 13.08.2023 11:38:56
13
sie 2023

W czwartej kolejce gier niepokonana w tym sezonie Pogoń Siedlce podejmowała KKS Kalisz. Gospodarze byli delikatnym faworytem tego spotkania. Zważywszy też na to, że kaliszanie nigdy w Siedlcach nie wygrali.

Od pierwszych minut gry, podopieczni trenera Marka Brzozowskiego kreowali więcej akcji. Już w 5. minucie Przemysław Misiak dograł do Jakuba Siniora a ten uderzył zza pola i tylko minimalnie przestrzelił obok bramki. W 16. minucie dali o sobie znać goście. Wiktor Smoliński uderzył mocno głową. Instynktownie, ale co najważniejsze skutecznie obronił Jakub Kowynia. Kolejne minuty to coraz więcej okazji kaliszan. Najpierw niefrasobliwość w obronie próbował wykorzystać Hubert Sobol, a następnie Nestor Gordillo. W obu sytuacjach dobrze asekurował Tomasz Lewandowski. Następnie Kamil Koczy zagrał wzdłuż pola karnego do Kentaro Araia. Mając czystą sytuację wydawało się, że będzie gol, ale zablokował go Jakub Okusami. Pogoń odpowiedziała przed przerwą strzałem Jakuba Seniora, który mocno uderzył z linii pola karnego. Bramkarz z trudem odbił na rzut rożny.

Po zmianie stron, obraz gry znacząco się nie zmienił. W 59. minucie, "zawrzało" w polu karnym Pogoni, co wykorzystał Sobol, strzelając na 1:0. Pogoń była bezradna wobec dobrze ustawionej drużyny gości. Próbował m.in. Cezary Demianiuk, ale z jego mocnym strzałem poradził sobie Maciej Krakowiak. Chwile później, strzał na bramkę z 30 metrów posłał Lukas Hrnciar. Piłka tylko minimalnie nad bramką. W 90 minucie znów Słowak w roli głównej, ale z dużego zamieszania w polu karnym kaliszanie wyszli obronną ręką. W ostatniej akcji meczu, z kontrą wyszli goście. Dawid Burka sfaulował w polu karnym Koczego. Do karnego podszedł Nestor Gordillo i mimo że Kowynia wyczuł intencje strzelca, to został pokonany. Po czym sędzią zakończył spotkanie.

W tym spotkaniu, Pogoni zabrakło finiszu w kluczowych sytuacjach. W dodatku zauważalne były wymuszone braki w środku pola, jak chociażby Damian Szuprytowski. W ogólnym rozrachunku KKS był drużyną konkretniejszą, która bardzo dobrze się ustawiała.

Następne spotkanie Pogoń zagra na wyjeździe z Hutnikiem Kraków o 17:00.