Pewna wygrana Podlasia

Siedlce Śr. 31.05.2023 14:47:19
31
maj 2023

Zawodnicy z Białej Podlaskiej przechodzą w rundzie wiosennej samych siebie i w sobotę, 27 maja podejmowali u siebie Lubliniankę Lublin z otwartą przyłbicą. Zważywszy na to, że lublinianie zamykają ligową tabelę.

Mimo że spotkanie było o "pietruszkę", obie drużyny stworzyły dobre widowisko. W pierwszych minutach obie drużyny się sprawdzały i było dość spokojnie. Goście w dużej mierze grali swoją młodzieżą, którzy nie mieli zamiaru tanio skóry sprzedać, bardziej doświadczonym gościom. Ten stan nie trwał długo, w 8. minucie rajd przeprowadzony prawą stroną boiska przez Mateusza Chyłę w polu karnym finalizował Artur Balicki. Dosłownie 3 minuty później była już 2:0, gola głową po rzucie rożnym zdobył Jarosław Kosieradzki. W 37. minucie było już praktycznie po meczu kiedy ulubieniec bialskiej publiczności Kosieradzki zdobył bramkę z dystansu.

Natomiast młodzi zawodnicy z Lublina dali o sobie znać w 43. minucie – bramkę zdobył Marcin Szczepaniak. Smutek publiczności nie trwał jednak długo, bo Dawid Nojszewski odpowiedział bramką zaledwie minutę później. Po zmianie stron gra zwolniła. W 63. minucie miała miejsce kopia sytuacji z pierwszej części. Ponownie z prawej strony Chyła dograł do Balickiego, który tym samym skompletował dublet. W 90. minucie bramkę dla Lublinianki zdobył 17-letni Hubert Gorecki, tym samym ustalając wynik meczu.
Następny mecz podopieczni Artura Renkowskiego zagrają w sobotę, 3 czerwca o 17:00 z rezerwami Cracovii. III liga, grupa IV

31. kolejka

Podlasie Biała Podlaska - Lublinianka Lublin 5:2 (4:1)
Bramki: Balicki 8, 63, Kosieradzki 11, 37, Nojszewski 44 - Szczepaniak 43, Gorecki 90+2

Podlasie: Nos - Chyła, Kot, Kozłowski (60 Koryciński), Salak (55 Sweklej), Nojszewski, Bahonko, Andrzejuk (55 Podstolak), Kurowski (60 Lepiarz), Balicki, Kosieradzki (50 Szatała).