Sport

Październik w II lidze

Siedlce Pon. 06.11.2023 07:14:44
06
lis 2023

Tegoroczny sezon jest bardzo wyrównany, tabela jest bardzo „spłaszczona” i mimo upływu kolejek te różnice wbrew logice robią się jeszcze mniejsze. Między liderem ligi a 10. drużyną w tabeli jest tylko 6 punktów różnicy.

Rozczarowania

Rezerwy Zagłębia Lubin niechlubnie zostają najgorszą drużyną w tym miesiącu. Przez pewien moment miedziani zajmowali nawet pozycję lidera, ale w październiku zdobyli tylko 2 punkty. Faktem jest, że rywale, z którymi się mierzyli to czołówka tabeli. Nie lepiej radzą sobie rezerwy Lecha Poznań, które wygrały tylko jedno spotkanie. Po szalonym meczu pokonali Hutnik Kraków 4:3. Lechici stracili w tym miesiącu najwięcej goli w lidze, bo aż 13. Wisła Puławy również początek sezonu miała bardzo udany, drużyna grała pewnie i skutecznie, ale z każdym kolejnym tygodniem ich gra ulega pogorszeniu. Co ważne ze strzelaniem bramek drużyna nie ma problemu, ale za to defensywa pozostawia wiele do życzenia.

Solidni

Stomil Olsztyn, podobnie jak rok temu, jesień ma dość ospałą, natomiast październik jest w wykonaniu piłkarzy lepszy niż wrzesień. Olsztynianie zaliczyli małą niespodziankę pokonując Kotwice Kołobrzeg. KKS Kalisz w stosunku do września zalicza regres, jednak wciąż jest to solidna drużyna, która do niedawna była na szczycie tabeli. Ekipa ta gra bardzo zachowawczo - mało strzela, ale też mało traci. Bezbramkowe remisy z niżej notowanymi rywalami - Polonia Bytom, Olimpia Elbląg pozbawiła ich przewagi i obecnie dzieli pozycję lidera. Sandecja Nowy Sącz po fatalnym starcie sezonu powoli odbija się od dna, wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, aczkolwiek różnica do drużyn wyżej nie jest aż tak duża. W październiku czarno-biali zdobyli 7 punktów, to więcej niż do tej pory zgromadzili łącznie.

Najlepsi


Stal Stalowa Wola dość niespodziewanie zaczęła błyszczeć, przegrała tylko raz i to z jeszcze lepszą Kotwicą Kołobrzeg. Dodatkowo piłkarze stracili tylko 3 gole, co jest jednym z najlepszych wyników. Chojniczanka Chojnice po słabym początku sezonu wraca do czołówki. W październiku jako jedyna drużyna w lidze nie przegrała meczu. Podobnie jak Stal, również straciła tylko 3 gole. Najlepszymi w tym miesiącu ex aequo jest Kotwica Kołobrzeg oraz Pogoń Siedlce. Obie te ekipy przegrały tylko raz, nawet bilans bramkowy mają taki sam 10-7. Kotwica gra jak za najlepszych czasów w tamtym sezonie. Dominuje rywala i zakłada wysoki pressing, kosztem tego są gorsze końcówki spotkań.

Pogoń

Zawodnicy Marka Brzozowskiego grają bardzo otwartą piłkę, dodatkowo walczą do końca, kilkukrotnie w końcówkach spotkań odwracali losy meczu, co jeszcze bardziej scala drużynę. Pomimo „ścisku” w tabeli, gdzie kolejność zmienia się jak w kalejdoskopie, wydaje się że Pogoń zagości w szczycie tabeli na dłużej. Na ten moment szanse awansu do I ligi wydają się być wysokie, ale nie zapominajmy, że rozegrano dopiero 15 kolejek.


Adrian Artych

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.