Sport

Paweł Wołkow głównym trenerem reprezentacji Polski w pływaniu

Siedlce Czw. 09.03.2023 14:04:13
09
mar 2023

W środę, 8 marca Polski Związek Pływacki poinformował o zmianie w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski w pływaniu. Głównym trenerem kadry został siedlczanin Paweł Wołkow.

Paweł Wołkow jest wychowankiem MKS Pogoń. Przez ostatni rok szkoleniowiec G-8 Bielany Warszawa stał na czele kadry narodowej juniorów. Na co dzień jego podopiecznymi są między innymi Ksawery Masiuk (brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata na 50 m stylem grzbietowym), Radosław Kawęcki czy Laura Bernat.

– Każdy dąży do tego, żeby zostać głównym trenerem kadry narodowej seniorów. Chyba już wyżej nie da się wylądować. Oczywiście, wiąże się to z odpowiedzialnością, ale nie chciałbym, żeby ta odpowiedzialność mnie przygniatała. Będę się starał przenieść na całą kadrę to, co robię z moimi zawodnikami – komentuje Wołkow, który ma już swoje plany na funkcjonowanie reprezentacji. - Chcemy oprzeć się na badaniach zawodników i monitorować trening, żeby wiedzieć czy jest efektywny w trakcie całego procesu. Odpowiedzią nie mogą być tylko zawody. Musimy to wiedzieć już wcześniej, żeby odpowiednio reagować i być w stanie coś zmienić – zdradza.

– Bardzo cenimy sobie warsztat i umiejętności trenera Wołkowa. Pokazał już, że świetnie współpracuje z młodymi pływakami i potrafi wprowadzić ich płynnie do seniorskiego pływania. Do tego potrafi komunikować się z zawodnikami, mobilizować ich. Ma też dobry kontakt z innymi trenerami. Na stanowisku zastąpił Piotra Gęgotka, któremu serdecznie dziękuję za pracę – mówi prezes PZP, Otylia Jędrzejczak.

Teraz najważniejszym celem kadry będzie dobry występ na igrzyskach olimpijskich w 2024 roku.Inf. i Fot. Polski Związek Pływacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.