Sport

Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych

Siedlce Pt. 09.06.2023 14:59:05
09
cze 2023

6 czerwca w Zespole Szkół nr 4 w Siedlcach odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych. Turniej zgromadził 130 zawodników i zawodniczek, 10 z rankingiem międzynarodowym.

Zawodnicy grali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 10 minut na zawodnika. Sędzią turnieju był nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 Zdzisław Stefanoff.

Ceremonii otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Szkoły Leszek Rozbicki, następnie zabrali głos Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik i przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka. Po części oficjalnej przemówił sędzia turnieju Zdzisław Stefanoff , który zapoznał uczestników z zasadami obowiązującymi na tych zawodach. W klasyfikacji ogólnej zwyciężył zawodnik z I LO Wiktor Kukawski. Drugi był Dawid Dobosiewicz ze Szkoły Podstawowej w Bojmiu. Trzecim zawodnikiem okazał się Igor Rydzewski ze SP nr 5 w Siedlcach.

Zawodników nagrodzono pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi. Podczas wydarzenia podkreślano znaczenie jakie ma królewska gra na rozwój młodych ludzi. Zwrócono uwagę na rekordową frekwencję i postawę fair play podczas turnieju. Podziękowano również organizatorom zawodów za pomysł i wzorowe przeprowadzenie zawodów z tak dużą ilością adeptów królewskiej gry.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.