Sport

Najlepsze gminy w rywalizacji Ludowych Zespołów Sportowych zostały nagrodzone

Siedlce Pt. 19.04.2024 18:21:49
19
kwi 2024

Wręczono puchary najlepszym gminom w rywalizacji Ludowych Zespołów Sportowych. Uroczystość odbyła się w piątek, 19 kwietnia podczas ostatnich w tej kadencji obrad Rady Powiatu Siedleckiego.

Od lat pierwszym miejscem, wśród gmin powiatu siedleckiego, w klasyfikacji Ludowych Zespołów Sportowych może poszczycić się gmina Siedlce. - Ten sukces to zasługa dobrej bazy sportowej i ciężkiej, systematycznej pracy uczniów i ich opiekunów - powiedział wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Stanisław Kaliński, przewodniczący Rady Powiatowej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Siedlcach (radny powiatu siedleckiego) podkreślił, że gmina Siedlce ma największe szanse w takiej rywalizacji sportowej. Duża gmina ma wiele szkół i dzięki temu ma szanse na uzyskanie większej liczby punktów. Mimo wszytko widzi postępy innych samorządów. Według samorządowca coraz lepiej walczą sportowcy z gminy Zbuczyn i gminy Korczew.

- Nie łatwo nam – sportowcom rywalizować o młodzież z innymi „pokusami” jak Internet czy imprezy, ale mimo wszystko staramy się. Mnogość propozycji jest najistotniejsza, a my staramy się iść z duchem czasu i tym przyciągamy młodzież” – mówił przewodniczący Rady Powiatowej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Siedlcach.
Pierwsze miejsce wywalczyła gmina Siedlce, na drugim miejscu uplasowała się gmina Zbuczyn, na trzecim gmina Kotuń, na czwartym gmina Skórzec, na piątym gmina Wodynie, a na szóstym gmina Suchożebry. Każdy z samorządów otrzymał puchar.

- Ta rywalizacja jest bardzo cenna, ponieważ uaktywnia naszą młodzież z terenu powiatu siedleckiego - powiedział Przewodniczący Rady Marek Gorzała. - Tu się kształtuje kondycja naszego społeczeństwa.

Wręczenie pucharów w Powiatowym Współzawodnictwie Gmin w Sporcie LZS co roku odbywa się w starostwie powiatowym w Siedlcach.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.