Przemek Jasiński z Gminy Zbuczyn - mistrzem Polski!

Siedlce Pon. 12.02.2024 16:52:57
12
lut 2024

W dniach 9-11 lutego we Wrocławiu odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. W zawodach z sukcesami wystartowali lekkoatleci WLKS Siedlce - Nowe Iganie. Złoto w chodzie na 5000 m U18 zdobył Przemysław Jasiński z nową życiówką i czasem 22:20.98.

Mistrz Polski pochodzi z Wólki Kamiennej w gminie Zbuczyn.

Ponadto w chodzie na 3000 m U18 - drugie miejsce zajęła Aleksandra Zembrowska, która zmagania zakończyła z nowym rekordem życiowym 15:30.01.

W chodzie na 3000 m wystartowała również Ewelina Cymbalińska, która zajęła 5 miejsce z czasem 14:19.01 (nowy rekord życiowy).

W chodzie na 5000 m U20 wystartowało dwóch zawodników WLKS. Czwarte miejsce zajął Ernest Przestrzelski z czasem 23:32.53 (nowy rekord życiowy). Na piątym miejscu zawody zakończył Hubert Dziewulski z czasem 26:15.26 (nowy rekord życiowy).

W biegu na 200 m U18 wystartował Patryk Prachnio. Zmagania zakończył z czasem 23.55 (nowy rekord życiowy) na miejscu 16. W biegu na 400 m U20 startowała Wiktoria Gwiazdecka. Po eliminacjach sklasyfikowana na 9 miejscu z czasem 57.88, zakwalifikowana do finału B, w którym bieg zakończyła na 1 miejscu z czasem 57.80 (nowy rekord życiowy), co ostatecznie dało jej 7 miejsce. Z powodu odnowienia się kontuzji ze startu w zawodach zrezygnował Jakub Walecki.

Zdjęcie główne: FB Gminy Zbuczyn