Sport

Miśki pojechały po raz trzeci

Siedlce Niedz. 24.05.2026 10:07:42
24
maj 2026

Jedni zespołowo na orientację, drudzy indywidualnie na czas. W sobotę, 23 maja, odbył się rowerowy wyścig dokoła gminy Zbuczyn. „Jadziem miśki!” i Jadziem eko-miśki!” pomyślano jako połączenie promocji gminy i zdrowego trybu życia.

Z pozoru to dwa odrębne światy. Jedni przyjechali w codziennych ubraniach, z rowerami używanymi do dojazdów do pracy lub szkoły – dalekich od jednośladowego hi-techu. Drudzy w sportowych technicznych kostiumach, na sprzęcie, który da się podnieść palcem jednej ręki, o wartości porównywalnej z używanym samochodem. Ci pierwsi startowali zespołowo, a wcześniej studiowali wręczone im mapy, żeby odnaleźć i zaliczyć jak najwięcej wskazanych przez organizatorów punktów. Ci drudzy mieli profesjonalny pomiar czasu i walczyli o sekundy na 70-kilometrowej trasie.

A jednak była to jedna impreza: ze startem i metą w Krzesku, z jednym biurem zawodów i ze wspólną zabawą po zakończeniu rajdu. Rowerowy wyścig dokoła gminy Zbuczyn odbywa się dopiero od trzech lat, ale już przyciąga zawodników nie tylko z okolicy, ale i z dalszych części Polski. W tym roku na liście startowej znalazło się przeszło 200 osób. Dla jednych jest to rozgrzewka przed kolarskim sezonem, dla innych pierwsza w życiu próba pokonania kilkudziesięciu kilometrów za jednym zamachem, chęć sprawdzenia się w zadaniu poważniejszym od niedzielnej wycieczki za miasto.

Przedstartowy i startowy klimat prezentujemy w naszym fotoreportażu.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Uczestnik Niedz. 24.05.2026 07:05:44

Świetna impreza dla dużych i małych. Cieszę się, że wzięłam udział i bardzo dziękuję organizatorom i Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, które włożyły dużo pracy w przygotowanie .

Pytanie Śr. 27.05.2026 16:03:03

A gdzie byli rowerowi przebierańcy w strojach misia ?