Sport

Miasto kontra MKP Pogoń Siedlce

Siedlce Pon. 13.09.2021 13:09:43
13
wrz 2021

Miasto nie jest właścicielem klubu, ale dotrzymuje wszystkich zobowiązań zapisanych w umowach i regulowanych uchwałami. Pretensje są bezpodstawne i nieprawdziwe – tak prezydent Siedlec odpiera zarzuty Miejskiego Klubu Piłkarskiego „Pogoń” i jego byłego inwestora Sławomira Kiełbusa.

Ten ostatni w niedawnym wywiadzie zarzucił władzom miasta chęć zniszczenia klubu i sabotowanie prób jego wyprowadzenia na prostą. 13 wrześni) na konferencji prasowej prezydent przypomniał w odpowiedzi, że klub dostaje od miasta 2,08 mln zł bezpośrednio i 1,2 mln zł w postaci darmowego dostępu do obiektów sportowych. Prezydent zarzuca zarządowi MKP, że podejmuje zobowiązania pond swoje możliwości: – 24 z 27 zawodników podstawowego składu to nie nasi wychowankowie, ale gracze sprowadzeni z zewnątrz. Klub ma autonomię i może sobie sprowadzić nawet 50 zawodników. Pod warunkiem że ma na to pieniądze zagwarantowane podpisanymi umowami, a nie tylko obiecane ustnie – mówił Andrzej Sitnik. Jego zastępca Robert Szczepanik dodał: – Wielokrotnie prosiliśmy zarząd klubu, by dostosowywał swoje działania do realnie posiadanych pieniędzy, bo od miasta więcej ich nie będzie.

Na zarzut blokowania dostępu do obiektów sportowych na imprezy, które mogłyby zasilić kasę klubu, prezydent odpowiedział, że piłkarze mają za darmo dostęp w ramach działalności statutowej, czyli na zawody i treningi. Imprezy komercyjne są możliwe w ramach normalnego, obowiązującego od 5 lat cennika: – Nie ma możliwości, by ktoś z zewnątrz przejmował miejskie obiekty i na nich zarabiał. Te kwestie były już wielokrotnie wyjaśniane, a ciągłe ich podnoszenie skutkuje pogarszaniem atmosfery wokół klubu i zwyczajnie mu szkodzi.

Władze miasta kategorycznie odrzucają sugestie, jakoby miały blokować pomoc dla „Pogoni” ze strony PGNiG w związku z reaktywacją projektu współpracy klubów z Siedlec i Lwowa. Prezydent podkreśla, że miasto w ogóle nie otrzymało takiej propozycji.

Do sprawy wrócimy na antenie Radia Podlasie.


AB/ Siedlce [MSz]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.