Sport

Miała grać reprezentacja, grają tylko dzieci

Siedlce Sob. 10.10.2020 12:05:00
10
paź 2020

10 października na siedleckim stadionie miało zostać rozegrane spotkanie reprezentacji Polski i Ukrainy w rugby. Spotkanie odwołano z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u zawodników. W Siedlcach odbywa się dzisiaj jednak turniej dzieci w rugby.

7 października w siedleckim Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której prezydent Andrzej Sitnik spotkał się z trenerem i zawodnikami Reprezentacji Polski w rugby, która od poniedziałku przebywa w mieście na zgrupowaniu. Polacy przygotowywali się do meczu z Ukrainą w ramach w ramach Rugby Europe Trophy. Już w środę późnym wieczorem okazało się jednak, że mecz międzypaństwowy nie zostanie rozegrany z powodu zakażenia graczy koronawirusem.

Polski Związek Rugby poinformował, że spotkanie zostanie zorganizowane w innym terminie. W komunikacie poinformowano, że przyczyną odwołania meczu Polska - Ukraina były pozytywne wyniki testów na COVID-19 u polskich zawodników.
____________________
Decyzją Zarządu Polskiego Związku Rugby:

- Zawieszone zostają wszystkie rozgrywki poza Turniejami Dzieci i Młodzieży do dnia 18 października br. włącznie.

- Decyzja o rozegraniu TDiM jest możliwa po wyrażeniu zgody przez Okręgowy Związek Rugby właściwy dla miejsca rozegrania turnieju.

- Zalecamy aby od dnia dzisiejszego do 18 października br. włącznie, zawiesić treningi w klubach, ale decyzja o prowadzeniu treningów pozostaje w gestii Prezesów i Zarządów Klubów.

Krzysztof Czajka
Sekretarz Generalny

MSz

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.