Medale dla lekkoatletów z WLKS Nowe Iganie

Siedlce Pt. 21.07.2023 09:34:40
21
lip 2023

W dniach 18-20 lipca w Lublinie odbyły się 77. PZLA Mistrzostwa Polski U20. WLKS Nowe Iganie reprezentowało troje lekkoatletów i każdy z nich zdobył medal.

Złoto w konkursie skoku wzwyż wywalczył Jakub Walecki. Rywalizację zakończył z wynikiem 2.12 m, co jest jego najlepszym wynikiem w tym roku.

Chodziarka WLKS Nowe Iganie Ewelina Cymbalińska wywalczyła brązowy medal. Podopieczna trenera Daniela Chojeckiego ukończyła 10 kilometrowe zmagania z czasem 52.26 min, co jest jej nowym rekordem życiowym.

W finale biegu na 800 m wzięła udział inna zawodniczka WLKS – Wiktoria Wróbel, która na mecie zameldowała się jako szósta. Natomiast, Wiktoria w finale na 1500 metrów, wywalczyła srebrny medal, zajmując drugie miejsce z czasem 4:30.90.