Sport

KPS wznowił treningi

Siedlce Wt. 26.07.2022 15:22:43
26
lip 2022

Pierwszoligowa drużyna siatkarzy KPS Siedlce rozpoczęła 25 lipca przygotowania do kolejnego sezonu w TAURON1Lidze.

Na pierwszych zajęciach zabrakło trenera Mateusza Grabdy, który razem z prowadzoną przez niego reprezentacją Polski U-20 przygotowuje się do udziału w Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy. Zabrakło także Mateusza Kufki, który otrzymał powołanie do kadry U-20. Z kolei atakujący Przemysław Kupka nie trenował z kolegami z powodu urazu. Treningi z pierwszą drużyną rozpoczął za to atakujący z drużyny juniorów KPS Wiktor Nowak.

KPS trenuje dwa razy dziennie, przed południem odbywają się zajęcia na siłowni, a po południu zespół trenuje w hali. Ekipa na razie szlifuje formę i dba o odpowiednią integrację.

KPS przed sezonem weźmie udział w kilku turniejach towarzyskich. 26 i 27 sierpnia ekipa z Siedlec wyjedzie do Lublina, gdzie weźmie udział w mocno obsadzonym turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin 2 i 3 września do Siedlec zawitają drużyny z Białegostoku, Chełma i Tomaszowa Mazowieckiego. Dwa tygodnie późniejplanowany jest turniej w Białymstoku. W międzyczasie KPS ma w planach jeszcze rozegranie sparingu z reprezentacją Polski U-20.

TAURON1.Liga startuje w połowie września, ale siedlecki zespół najprawdopodobniej przełoży pierwsze spotkania, tak aby zespół mógł poprowadzić w meczach trener Grabda.

Kadra KPS na pierwszym treningu:
Atakujący: Kacper Wnuk ,Wiktor Nowak,
Przyjmujący: Michał Gołębiowski, Damian Dobosz, Kamil Długosz, Adrian Kopij
Rozgrywający: Krzysztof Pigłowski, Piotr Fenoszyn,
Środkowi: Jakub Strulak , Karol Kubisz, Radosław Szczeciński
Libero: Patryk Waloch , Adrian Potera.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.