KPS pokonał ZAKSĘ

Siedlce Sob. 30.01.2021 23:33:24
30
sty 2021

Kolejne zwycięstwo odnieśli siatkarze KPS Siedlce. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy nie zwalniają tempa, 30 stycznia we własnej hali rozbili ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku z prawego skrzydła rozpoczął Filip Grygiel 1:0. Chwilę później równie dobrym zagraniem odpowiedział Michał Wójcik 1:1. W dalszej części premierowej odsłony mecz drużyny toczyły równą grę punkt za punkt 10:10 i 13:13. Dopiero przy serwisach Jakuba Strulaka gospodarze objęli prowadzenie 16:13. Przyjezdni ani myśleli składać broń. Przy zagrywkach Krzysztofa Zapłackiego doprowadzili do remisu 18:18. Od tego momentu już do końca zespoły grały równo. W ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowali siedlczanie. Najpierw długą wymianę skutecznym atakiem zakończył Radosław Nowak, a następnie w ataku błąd popełnił Zapłacki 25:23.
Seta numer dwa od punktowego ataku rozpoczął Przemysław Kupka 1:0. W dalszej części przez dłuższy czas żadnej ekipie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej 8:8. Zespół ze Strzelec Opolskich dopiero przy serwisie Markusa Kosiana odskoczył na dwa oczka 10:8. Podopieczni Mateusza Grabdy dość szybko wyrównali wynik 10:10. Drużyny ponowie zaczęły grać punkt za punkt, wystrzegając się przy tym prostych błędów 14:14 i 16:16. Dopiero w końcowej fazie KPS zdołał przełamać rywali. Pewną rękę w ataku miał Kupka oraz Strulak 20:17. Przyjezdnym nie można było odmówić walki, ale końcówka należała już do gospodarzy 25:22. Tę część sobotniego spotkania zakończył błąd w polu serwisowym Zapłackiego.
Trzecia partia zaczęła się od serii świetnych zagrywek Janusza Górskiego 4:0. Siatkarze ZAKSY mieli bardzo duże problemy z przyjęciem, a w konsekwencji wyprowadzeniem skutecznej akcji 1:6. W dalszej części siedlczanie punktowali rywali niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 2:8. Dopiero w połowie tego seta podopiecznym Rolanda Dembończyka udało się zmniejszyć dystans do trzech oczek 10:13. Jednak do końca sytuację na parkiecie kontrolowali zawodnicy KPS-u 18:10, którzy tego ostatniego seta wygrali 25:19 i cały mecz 3:0.
W środę, 3 lutego KPS czeka wyjazdowy mecz z AZS AGH Kraków.