Imponująca seria wygranych siedleckiego KPS-u

Siedlce Pon. 28.10.2024 15:44:16
28
paź 2024

W sobotę, 26 października siedleccy siatkarze rozegrali mecz na własnej hali. Podopieczni Witolda Chwastyniaka znów mogli świętować zwycięstwo – KPS pokonał AZS AGH Kraków 3:1.

Siedlczanie świetnie rozpoczęli mecz, dominując w pierwszym secie i wygrywając do 14. Krakowianie poprawili swoją grę w końcówce tej partii, a zacięty drugi set zakończył się ich wygraną na przewagi.

W trzecim secie, wygranym do 20, wyróżnił się Krzysztof Rykała, natomiast w czwartym, wygranym do 19, kluczową rolę odegrał Dawid Sokołowski, który później odebrał statuetkę MVP. Duet Sokołowski – Rykała poprowadził KPS do szóstej wygranej w sezonie.

Siedlczanie, wspólnie z ChKS Chełm, przewodzą tabeli z 18 punktami.

I liga: KPS Siedlce – AZS AGH Kraków 3:1 (25:14, 27:29, 25:20, 25:19)
KPS: 1. Jakub Sadkowski, 5. Jakub Czyżowski, 10. Markus Kosian, 15. Krzysztof Rykała, 17. Rafał Prokopczuk, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 23. Jakub Wiśniewski, 65. Michał Grabek