Sport

II Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie w Czerniejewie

Siedlce Pt. 17.05.2024 10:47:23
17
maj 2024

W niedzielę, 26 maja w Czerniejewie na pewno będzie można spotkać wielu miłośników sportów motorowych i wyścigów motocyklowych. Odbędzie się tam II Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie na Torze Mx Czerniejew.

Kolejny rok z rzędu, ten widowiskowy i ekstremalny sport, zawita do naszego regionu. Kibice będą mogli zobaczyć zmagania w różnych klasach, od najmłodszych zawodników, którzy ukończyli zaledwie 8 lat, aż po najstarszych po 50-tce. Klasy są podzielone w zależności od pojemności motocykli i wieku zawodników. Wśród startujących oprócz motocykli, znajdzie się też klasa Quadów. Średni czas jednego wyścigu w danej klasie to 15 - 20 minut. O wygranej, w danej klasie, decyduje suma ilości punktów z dwóch wyścigów.

Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 12:00, a zakończenie wyścigów na godzinę 18:00. Po tym zostanie przeprowadzona dekoracja najszybszych zawodników.

Na miejscu będzie można spróbować przysmaków lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, spotkać się z czynnymi zawodnikami sportu motorowego z całej Polski i poczuć atmosferę rywalizacji, adrenalinę oraz zapach benzyny i unoszącego się kurzu.

Wydarzenie patronatem medialnym objęło Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.