Sport

Drużyny OHP z Mazowsza przyjechały na turniej piłkarski do Siedlec

Siedlce Śr. 17.05.2023 16:17:36
17
maj 2023

W środę, 17 maja na stadionie przy ul. Prusa w Siedlcach rozegrano Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej „OHP Camp”. Wzięło w nim udział 9 zespołów z Hufców Pracy z m.in. z Siedlec, Wyszkowa, Warszawy, Żyrardowa czy Pruszkowa.

Najlepszą okazała się drużyna z Wyszkowa, drugie miejsce przypadło ekipie z Pruszkowa, a na trzeciej pozycji znalazł się Mińsk Mazowiecki.

- Poprzez sport chcieliśmy dać szansę młodym ludziom, poczuć namiastkę emocji piłkarskich na zasadach fair play - powiedziała Magdalena Firus, komendant siedleckiego 7-7 Hufca Pracy.

- Chcemy dać szansę młodym ludziom, którzy w życiu codziennym czasami nie mają możliwości, żeby pograć w piłkę, zagrać prawdziwy turniej. Nasi uczestnicy głównie pochodzą z rodzin zagrożonych marginalizacją, mają problemy z nauką, nie rokują zdania do następnej klasy w szkole, więc chcemy, aby tutaj pobawili się w sport - dodaje Magdalena Firus.

Ochotnicze Hufce Pracy to instytucja państwowa zrzeszająca młodzież, mającą problemy z nauką, która daje możliwość zdobycia zawodu.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały: Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook