Druga ligowa porażka Pogoni Siedlce w tym sezonie

Siedlce Pt. 22.09.2023 12:48:40
22
wrz 2023

W środę, 20 września siedlecka Pogoń rozgrywała zaległe spotkanie ligowe w Elblągu. Teren ten jest dla pogonistów bardzo trudny i potwierdziło się to w tym spotkaniu.

Mecz od samego początku był wyrównany, a gra głównie toczyła się w środku pola. Pierwszą groźną próbę Pogoni miał Słowak Lukáš Hrnčiar trafił, jednak obok bramki. W kolejnych minutach to gospodarze byli konkretniejsi w swych atakach. Dwie dobre próby zanotował Ołeksandr Jamcenko, z którymi świetnie poradził sobie Jakub Burek. Pogoń swoją szansę miała po błędzie w obronie gości, ale Przemysławowi Misiakowi zabrakło nieco szczęścia w pojedynku z Andrzejem Witanem. Następnie główkował Robert Majewskim i znów Witan na posterunku. W 36. minucie goście objęli prowadzenie po rzucie wolnym. W sporym zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Dominik Kozera i pięknym strzałem z przewrotki otworzył wynik meczu.

Po zmianie stron goście cofnęli się przez co biało-niebiescy mieli więcej miejsca do rozgrywania akcji. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, dwójkową akcję przeprowadzili Krystian Miś oraz Cezary Demianiuk, ale ponownie bramkarz Olimpii spisał się dobrze na linii. Chwile później znów było blisko gola wyrównującego, ale tylko blisko, gdyż strzał Damiana Szyprutowskiego wylądował na bocznej siatce. Pogoń miała więcej z gry w drugiej części spotkania, natomiast Olimpia dobrze okopała się na własnej połowie. Swoją okazję w końcówce miał jeszcze Bartosz Wicenciak, ale były pogonista Andrzej Witan rozgrywał świetne zawody i tego dnia został niepokonany.

Kolejne spotkanie Pogoń po niemal miesiącu przerwy zagra u siebie z Kotwicą Kołobrzeg. Początek spotkania w sobotę, 23 września godz. o 16:00.