Sport

Dni Wing-Tsun w Siedlcach

Siedlce Czw. 07.09.2023 13:13:20
07
wrz 2023

Siedlecka szkoła Wing Tsun Kung Fu zaprasza na bezpłatny pokaz oraz warsztaty samoobrony, które odbędą się w ramach ogólnopolskiego cyklu Dni Wing Tsun Kung Fu. Już 13 września, w środę w Szkole Podstawowej nr 6 przy ulicy Henryka Sienkiewicza 49 w Siedlcach. Początek o godzinie 19:00. Wstęp bezpłatny.

Podczas tego wydarzenia uczestnicy mają okazję zgłębić historię oraz tradycję ponad 300-letniej sztuki walki Wing Tsun Kung Fu stworzonej przez kobietę, od której to zaczynały takie gwiazdy kina akcji jak Bruce Lee, Jackie Chan czy Donnie Yen.

Uczestnicy dowiedzą się, jak ta niezwykła sztuka walki ewoluowała przez wieki i jakie miejsce zajmuje w dzisiejszym świecie. Warsztaty skupią się na praktycznych technikach samoobrony, które mogą okazać się niezastąpione w codziennych sytuacjach.

Dni Wing Tsun odbyły się już wielu miastach Polski takich jak Kielce, Kutno, Łódź, Białystok, Tarnów, Katowice czy Radom. Teraz przyszedł czas, aby mieszkańcy Siedlec i okolic mieli okazję poznać tę niezwykłą sztukę walki osobiście.

- Wing Tsun Kung Fu to nie tylko sztuka walki, ale przede wszystkim ciężka praca. Wing Tsun uczy samodyscypliny, kontroli emocji, rozwija cierpliwość, skupienia oraz zdolność adaptacji do zmieniających się warunków otoczenia, a to przekłada się na wiele sfer życia. Nasze warsztaty skupiają się nie tylko na nauce skutecznych technik samoobrony, które mogą okazać się kluczowe w sytuacjach ulicznych, ale również na promowaniu zdrowego stylu życia i podkreślaniu znaczenia dbałości o bezpieczeństwo własne i bliskich. Podczas warsztatów prowadzonych przez mistrzów Wing Tsun Kung Fu uczestnicy mają również możliwość zapoznania się z bogatą literaturą dotyczącą tej niezwykłej sztuki walki - podkreśla Si-Fu Marcin Kwiatkowski, instruktor siedleckiej szkoły, który od 2016 roku z pasją dzieli się swoją wiedzą z innymi.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl.

Mateusz Biernacki

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Antek Pt. 08.09.2023 07:31:47

Co?! Kung Fu w Siedlcach ? Serio ? Jeśli ktoś jeszcze nie widział filmów o mistrzu ip manie to polecam, mistrzostwo kina i sztuk walki w jednym. Mega że jeszcze komuś się chce rozwijać tę sztukę w siedlcach