Sport

Czerwcowa „ Lekcja wf-u z" olimpijką w tenisie stołowym - Natalią Partyką

Siedlce Śr. 07.06.2023 13:40:51
07
cze 2023

We wtorek, 6 czerwca siedlecką Szkołę Podstawową nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach w ramach projektu „ Lekcja wf-u z " odwiedziła Natalia Partyka, tenisistka stołowa, wielokrotna medalistka zarówno igrzysk olimpijskich, jak i paraolimpijskich. Tenisistka urodziła się bez prawego przedramienia, co jednak nie przekreśliło jej marzeń. Natalia nie zrezygnowała ze sportu. Wręcz przeciwnie. W tej chwili rywalizuje zarówno z zawodniczkami z niepełnosprawnościami, jak pełnosprawnymi.

Podczas spotkania z uczniami, Natalia Partyka opowiedziała o tym, jak jej pasja do ping- ponga trwa już niezmiennie od 7 roku życia, a sam sport jest nie tylko pasją, ale także tym co ją ukształtowało w życiu. Oprócz opowieści o pierwszych krokach w tenisie stołowym, opowiedziała kilkanaście anegdot i ciekawostek z własnego życia. Nie zabrakło licznych pytań dzieci, zarówno o to jak można wygrywać bez posiadania jednej ręki, ale także pytań o fakty z życia prywatnego. Atletka odpowiadała na wszystkie pytania z uśmiechem, spokojem i zupełnie bez skrępowania na te, które dotyczyły jej niepełnosprawności.

W ramach „Lekcji wf-u z ", z racji uprawianej przez Natalię Partykę dyscypliny, nie mogło zabraknąć pojedynku dzieci z olimpijką przy stole do ping- ponga. Każdy z uczniów miał szansę by zmierzyć się z medalistką. Wystarczyły chęci i trochę odwagi. Natalia chętnie pokazywała dzieciom zasady gry, także tym którzy po raz pierwszy stanęli przed stołem i musieli odbić piłkę rakietką.

Swoją postawą, Natalia Partyka pokazała, że nasze pasje i marzenia nie muszą być nierealne, a żadna niepełnosprawność nie ogranicza i nie wyklucza z życia. Jak podkreśliła: wiara, ciężka praca i konsekwencja to klucze do tego, by spełnić swoje marzenia. Nie ma jednak drogi bez upadków. Każda porażka to cenne doświadczenie i to od nas samych zależy ile z tego wyniesiemy. Zawsze jednak warto próbować. Tenistka stołowa dodała, że każdy sport uczy samodyscypliny, radzenia sobie ze stresem, i pomaga nie tylko w podejmowaniu decyzji, ale także braniu odpowiedzialności za nie.

Projekt „ Lekcja wf-u z " jest organizowany przez Klub Olimpijczyka „Orły Ósemki” pod flagą Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wywiad z Natalią Partyką, z którą rozmawiał nasz reporter Łukasz Goławski wysłuchasz tutaj - POSŁUCHAJNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.