Ciężko wywalczone zwycięstwo Pogoni

Siedlce Pon. 11.03.2024 09:40:32
11
mar 2024

W sobotę, 9 marca w Nowym Sączu Pogoń Siedlce zmierzyła się z miejscową Sandecją. Pomimo gry na wyjeździe, to goście byli faworytem. Sprostali zadaniu, ale po bardzo zaciętej walce.

Pierwsze minuty były dość spokojne, obie drużyny badały rywala i dopiero pod koniec pierwszej połowy zaczęło się dziać. Po pół godziny gry mocny strzał oddał Piotr Prydoł, ale został obroniony. Kilka minut później ponownie pomocnik Pogoni w roli głównej wbiegł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Tomasza Kołbonia. Karnego na gola zamienił Cezary Deminaiuk. W 43. minucie było już 2:0 dla biało-niebieskich. Po składnej akcji Demianiuk wystawił Tomaszowi Walczakowi, a ten musiał dołożyć tylko stopę. Gospodarze odpowiedzieli natychmiast, Kamil Sobczak głową zdobył gola kontaktowego.

Tuż po zmianie stron, Rafał Wolsztyński po rzucie rożnym doprowadził do wyrównania. W kolejnych minutach brakowało klarownych okazji bramkowych. Od 70. minuty Pogoń grała w przewadze, ponieważ czerwoną kartkę za faul taktyczny otrzymał Petr Buchta. Goście poczuli okazję na zwycięstwo i ruszyli do ataku. Pod koniec spotkania Mikołaj Kwietniewski zagrał ręką w polu karnym. Sędzia wskazał na 11 metr od bramki, do którego ponownie podszedł Demianiuk i tak jak za pierwszym razem zdobył bramkę. Demianiuk mógł skompletować hat-tricka, ale w jednej z ostatnich akcji meczu nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Ostatecznie Pogoń zdobyła 3 punkty na niewygodnym terenie.

Następne spotkanie pogoniści rozegrają u siebie ze Stomilem Olsztyn. Mecz już w środę, 13 marca o 18:00.